14 Temmuz 1999 21:00

Adana EMEP'ten faks eylemi

Emeğin Partisi Adana İl Örgütü, 'reform' adı altında SSK'nın tasfiye edilmesi girişimine karşı faaliyetlerini sürdürüyor.

Paylaş
Adana EMEP'ten faks eylemi
Emeğin Partisi Adana İl Örgütü, 'reform' adı altında SSK'nın tasfiye edilmesi girişimine karşı faaliyetlerini sürdürüyor. İnönü Parkı'nda bir hafta boyunca imza standı açan EMEP'liler, bir yandan parti bülteni olan Emeğe Sesleniş'i, bir yandan da çıkardıkları yerel bildirileri emekçilere ulaştırdılar.
Merkez Postane önünde dün yaptıkları basın açıklamasının topladıkları 5000 imzayı Meclis'e fakslayan EMEP'liler, mücadeleyi yükselteceklerini söylediler.
İllerdeki çalışmalar
EMEP Denizli İl Örgütü'nün yürüttüğü imza kampanyasına halkın ilgisi büyüyerek sürüyor. Denizli Delikli Çınar Meydanı'nda açılan imza stantlarında Emeğe Sesleniş Bülteni ve "Mezarda Emekliliğe ve IMF'ye Hayır" kokartları dağıtıldı.
İskenderun EMEP'te başlatılan imza kampanyası için pazartesi günü Havuz Çarşı'da açılan stand polis tarafından engellenince Boyacılar Parkı'nda yeniden açıldı. Standın açılışında bir konuşma yapan EMEP İlçe Başkanı Cavidan Alçin herkesi imza vermeye çağırdı.
EMEP Balıkesir İl Örgütü'de ilçe örgütleriyle birlikte sosyal güvenlik yasa tasarısına karşı çalışmalar yürütüyor. EMEP'ten yapılan açıklamada dağıtılan bildirilerin ve asılan afişlerin halk tarafından sempatiyle karşılandığı belirtildi. Kayseri'de de EMEP temsilcileri sendikaları dolaşarak işçilerle sohbet etti.
ÖNCEKİ HABER

Yurdagül: 'Tasarı ile SSK

SONRAKİ HABER

Burdur'da çocuğa cinsel istismar iddiası üzerine 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa