12 Temmuz 1999 21:00

DİSK'ten yeni eylem kararları

DİSK, sosyal güvenlik yasa tasarısına karşı aldığı yeni eylem kararlarını açıkladı. DİSK Yönetim Kurulu, konuyla ilgili yayınladığı genelgeyle de şube yönetimlerini uyardı.

Paylaş
DİSK'ten yeni eylem kararları
DİSK, sosyal güvenlik yasa tasarısına karşı aldığı yeni eylem kararlarını açıkladı. İşyerlerinde toplantılar, oturma eylemleri, yürüyüşler yapılması, diğer konfederasyonların katılımıyla mitingler düzenlenmesi gibi kararlar alan DİSK Yönetim Kurulu, konuyla ilgili olarak yayınladığı genelgeyle de tüm şube yönetimlerini uyardı.
Alınan kararlar çerçevesinde, bugün saat 11.00'de DİSK Genel Merkezi'nde KESK, TMMOB, TTB, Eczacılar Birliği, Veteriner Hekimler Birliği, Diş Hekimleri Birliği ve TÜRMOB'un da katılımıyla yasa tasarısına karşı ortak bir basın açıklaması yapılacak. Bugün ayrıca DİSK bölge temsilciliklerinin bulunduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Bursa, Samsun, Eskişehir, Antalya, Kocaeli ve Edirne'de temsilciler kurulu toplantıları yapılacak.
İstanbul Temsilciler Kurulu toplantısı, DİSK Genel Başkanı Vahdettin Karabay'ın da katılımıyla saat 14.00'te Mecidiyeköy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
Yarın işyerlerinde yasa taslağıyla ilgili değerlendirme toplantıları yapacak olan DİSK, 15 Temmuz Perşembe günü işyerlerinde oturma eylemi, 16 Temmuz Cuma günü işyeri çıkışlarında yürüyüşler, 17 Temmuz Cumartesi ve 18 Temmuz Pazar günleri de diğer konfederasyonların ve emek örgütlerinin de katılımıyla mitingler düzenlemeyi kararlaştırdı.
ÖNCEKİ HABER

Türk-İş'ten gasplara karşı miting

SONRAKİ HABER

Tecavüzle suçlanan profesörün iddianamesi kabul edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa