10 Temmuz 1999 21:00

Kayseri'de EMEP bölge toplantısı

Emeğin Partisi, Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Sivas, Konya il ve ilçelerinden gelen parti yöneticileri ve kamu emekçilerinin katılımıyla, Kayseri'de bölge toplantısı yaptı.

Paylaş
Kayseri'de EMEP bölge toplantısı
Emeğin Partisi, Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Sivas, Konya il ve ilçelerinden gelen parti yöneticileri ve kamu emekçilerinin katılımıyla, Kayseri'de bölge toplantısı yaptı. Toplantı öncesi bir basın açıklaması yapan EMEP Genel Başkanı Levent Tüzel, hükümetin cumhuriyet döneminin en saldırgan hükümeti olduğunu belirtti.
Kayseri girişinde partililerce karşılanan Tüzel, il binasında yaptığı açıklamada, seçim öncesi emekten, emekçiden yana olduklarını söyleyen partilerin iktidara geldikten sonra, milyonlarca emekçiyi karşılarına alarak, çokuluslu şirketlerin, tekellerin, işbirlikçilerin çıkarlarını esas alan bir tutum izlediğini söyledi. Emekçilerin bu saldırılara sessiz kalmayacağını ifade eden Tüzel, ısınan sokakların bunu gösterdiğini kaydetti. EMEP ve emek güçlerine büyük görevler düştüğünü belirten Tüzel, eylemlerin birleşik ve genel eylemlere evrilmesi gerektiğini ve bu çaba içinde olduklarını vurguladı.
'Emekçiler izin vermeyecektir'
Mezarda emeklilik, sosyal güvenlik reformu, özelleştirme ve 28 Şubat gibi konulura değinen Tüzel, "Yalana, talana, kirli ilişkilere dayalı bir hükümetin uygulamalarına emekçiler izin vermeyecektir" dedi.
IMF ve tekeller karşısında güçsüz ve utanç verici bir politika izleyenlerin, bu ülkeyi emekçilere zindan ettiğini söyleyen Tüzel, "Milyonlarca emekçinin sosyal haklarına göz dikenlerin oyunlarını boşa çıkarmak, saldırıları püskürtmek, hükümete bu kararlarını bir kez daha gözden geçirtmek elimizdedir, mümkündür" diye konuştu. Tüzel, günlerdir bu amaçla ülkeyi dolaştığını, bu işin peşini bırakmayacaklarını, "Bağımsız Demokratik Türkiye" talebini daha da yükselteceklerini belirtti.
ÖNCEKİ HABER

Şüpheli ve sanıklara genetik inceleme

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa