10 Temmuz 1999 21:00

Kısmi af yeniden gündemde

Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, pişmanlık yasasının da içerisinde yer alacağı af yasası taslağının koalisyon içindeki görüşmeden sonra biçimleneceğini söyledi.

Paylaş
Kısmi af yeniden gündemde
Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Bakanı Hikmet Sami Türk, 56. hükümet döneminde gündeme gelen "Af Yasası" konusunda yakında koalisyon partileri arasında bir görüşme yapılmasının planlandığını söyledi.
Adalet Bakanı Türk, Trabzon'un Salıpazarı ilçesinde gazetecilerin sorularını yanıtlarken, af konusunun yeniden gündeme geleceğini belirtti. Türk, şunları söyledi:
"Af yasası konusunda koalisyon partileri arasında bir görüşme yapılması planlanıyor. Önümüzdeki günlerde koalisyon partilerinin liderleriyle tek tek ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi vereceğim. Yasa ondan sonra biçimlenecek.
Ayrıca Af Yasası ile birlikte Pişmanlık Yasası da bu taslak içinde yer alacak. Bu taslakta bütün suçları kapsayan bir af söz konusu değildir. Af konusunda belirli bir sınırlama getireceğiz."
Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Cumhuriyet tarihinde hiçbir zaman bütün suçluların af edilmediğine dikkat çekerek, genellikle yüz kızartıcı suçlar ile adam öldürme ve sahtekârlık gibi suçlarda affın söz konusu olamayacağını sözlerine ekledi.
ÖNCEKİ HABER

Chaplin arşivi yenileniyor

SONRAKİ HABER

Garo Paylan işsizlik ve zamları Bakan Albayrak'a sordu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa