06 Temmuz 1999 21:00

Petlas'ta işçiler bekleyişte

Kombassan Holding'e bağlı Petlas Plastik'te işten atılan 222 işçi, dün sabah saat 06.00'dan itibaren fabrika önünde beklemeye başladı.

Paylaş
Petlas'ta işçiler bekleyişte
Kombassan Holding'e bağlı Petlas Plastik'te işten atılan 222 işçi, dün sabah saat 06.00'dan itibaren fabrika önünde beklemeye başladı. İşçilere, aileleri ve fabrikada çalışan diğer işçiler de destek verdi. İşten atmalardan dolayı fabrikada gerginlik sürerken konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, Petlas Genel Müdürü ile görüştüklerini ve müdürün kendisine "Gerekirse fabrikayı kapatırım ama o 222 işçiyi işe almam" dediğini belirtti. Bunun üzerine işçilerle toplantı yaptıklarını söyleyen Sefer, toplantı sonunda mücadeleye devam etme kararı aldıklarını ifade etti.
İşçiler ise kendilerine SEKA ve Bergama direnişlerini örnek aldıklarını söylediler. İkinci bir "5 Nisan" yaşadıklarını belirten işçiler, şimdiye kadar seçtikleri milletvekillerinden hiç destek görmediklerini, bundan sonra da bu milletvekillerine güvenmeyeceklerini dile getirdiler.
ÖNCEKİ HABER

Uluslararası tahkime karşı eylemler başlıyor

SONRAKİ HABER

Abdulkadir Selvi: 4 bakan değişmeyecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa