28 Haziran 1999 21:00

Gülbirlikte sözleşme imzalandı

Isparta Valiliği Özel İdare ve Gül Birlik işyerlerinde, Tez Koop-İş Sendikası tarafındansürdürülen toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığı bildirildi.

Paylaş
Gülbirlikte sözleşme imzalandı
Isparta Valiliği Özel İdare ve Gül Birlik işyerlerinde, Tez Koop-İş Sendikası tarafından sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlandığı bildirildi. Tez Koop-İş Sendikası Antalya Şubesi Başkanı Ali Rıza Tosun, yaptığı açıklamada, sözleşmeyi işveren adına Isparta Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu ile imzalandığını kaydetti. Tosun, ilk kez toplu iş sözleşmesi yapılan bu işyerinde, 1 Temmuz1999 tarihinde geçerli olmak üzere 46 işçinin ücretlerine, birinci yıl yüzde 30, her 6 ayda bir enflasyon artı 5 puan artış sağlandığını belirtti. Tosun, işçilere birinci yıl 80, ikinci yıl da 100 yevmiye ikramiye ödeneceğini ayrıca bir defaya mahsus olmak üzere 50 milyon lira telafi zammı verileceğini ifade etti.
Gülbirlik işyerlerinde ise çalışan 20 işçinin ücretlerine, birinci yıl yüzde 30 artı 15 milyon lira seyyanen, her 6 ayda ise enflasyon artı 5 puan zam artışı yapıldı. Gülbirlik işyerlerinde anlaşmayla sonuçlanan toplu sözleşmesinin 1 Nisan 1999 tarihinden itibaren geçerli olduğunu olacak.
ÖNCEKİ HABER

Bakan'dan özelleştirme taktikleri

SONRAKİ HABER

Tekirdağ'da deniz 25 metre çekildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa