26 Haziran 1999 21:00

Öngel hakkında yolsuzluk davası açıldı

DİSK Genel Başkan Vekili Atilla Öngel ile Genel İş'in dört eski yöneticisi hakkında cep telefonu yolsuzluğu dolayısıyla dava açıldı.

Paylaş
Öngel hakkında yolsuzluk davası açıldı
DİSK Genel Başkan Vekili ve Genel-İş Sendikası eski Genel Başkanı Atila Öngel, Genel-İş Sendikası eski Genel Yönetim Kurulu üyeleri Abdulkerim Timur, Erol Ekici, Muharrem Kurt ve Nurettin Dinçer hakkında telefon yolsuzluğu dolayısıyla dava açıldı. Sanıklar, TCK'nın 508, 510 ve 522/1 maddeleri uyarınca emniyeti suiistimal suçundan 2 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ankara Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacaklar.
Cumhuriyet Savcısı İsmail, İlhan iddianamesinde, sanıkların Genel-İş Sendikası'nın GYK üyeleriyken daha sonraki aşamada Ankara 7. İş Mahkemesi'nin 17.12.1997 tarihli kararıyla olağanüstü genel kurul yapılması için Genel Yönetim Kurulu'na işten el çektirdiğini hatırlattı.
İddianamede, "Kayyum heyetinin gelme kararı kesinleşmeden önce yönetimden gideceklerini anlayan sanıkların, daha önceden sendikanın malı olup, bu işlerde kullanılması için kendilerine verilen 255 53 08/09, 10, 12, 13 numaralı beş adet cep telefonunun kendilerine satılmasına karar alıp, düşük bir bedelle mal edindikleri yolunda deliller elde edilmiştir" denildi.
ÖNCEKİ HABER

'Sadaka değil, hakkımızı istiyoruz'

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa