25 Haziran 1999 21:00

Tiyatro sahnesine düşkün kurukafa!

ABD'de geçen Mart ayında yaşamını yitiren ülkenin ünlü aktörlerinden Fel Close'un tiyatro sevdası, ölümünden sonra da vevam ediyor.

Paylaş
Tiyatro sahnesine düşkün kurukafa!
ABD'de geçen Mart ayında yaşamını yitiren ülkenin ünlü aktörlerinden Fel Close'un tiyatro sevdası, ölümünden sonra da vevam ediyor. Close'un vasiyeti üzerine aktörün artık kurukafa haline gelen başı, William Shakespeare'in ölümsüz eseri Hamlet'teki ünlü "Hamlet ve kurukafa" sahnesinde gelecek hafta tekrar seyircilerin karşısına çıkacak.
Oyunu sahneye koyan Goodman Tiyatrosu'nun yönetmeni Robert Falls, ''Fel Close'un, biraz pasif bir rolde de olsa yine bizimle çalışması, hem vasiyetinin gereği, hem de güzel birşey'' dedi. Hamlet oyunundaki ünlü kurukafa sahnesinde Danimarka Prensi Hamlet, ölüm ve yaşamın farkını sorgulayarak mezarlıkta melankolik bir şekilde dolaşırken bir mezar kazıcı, prense çocukluğunda bakıcılık yapan Ydrick'in kafatasını ona veriyor. Hamlet de, kafatasını eline alarak, "Yazık, zavallı Yorick" dizesiyle başlayan ünlü monologunu dile getiriyor. Aktör Fel Close, vasiyetinde, ölümünden sonra "Yorick'in kafatası" rolünde oynamak istediğıni yazmıştı.
ÖNCEKİ HABER

GSO'nun kapatılmak istenmesine tepki

SONRAKİ HABER

Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi mahkeme salonunda öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa