21 Haziran 1999 21:00

'Erbakan'la gönül bağımızı atamayız

FP Genel Başkanı Recai Kutan, partinin resmi kurumları tarafından yönetildiğini ancak Erbakan'a vefasızlık yapamayacaklarını belirtti.

Paylaş
'Erbakan'la gönül bağımızı atamayız
FP Genel Başkanı Recai Kutan, partinin resmi kurumları tarafından yönetildiğini ancak Erbakan'a vefasızlık yapamayacaklarını belirterek, "Kimse Erbakan'la olan gönül bağınızı sökün atın diyemez" dedi.
Kutan MÜSİAD yöneticilerini Genel Merkez'de kabülü sırasında gazetecilerin Erbakan-Hatipoğlu kasetiyle Erbakan'ın partiye müdahale ettiği iddiasının gündeme geldiğini anımsatarak değerlendirmesini istemesi üzerine Erbakan'ı savundu. Kutan, "Erbakan'ın o günlerde kendisini de ilgilendiren bir konu görüşülürken her vatandaş gibi siyasi yasakların kalkması için girişimde bulunmasının doğal olduğunu" söyledi. Kutan, "Parti üzerinde etkisi iddia edildiği gibi olsaydı, Hatipoğlu, 'hayhay, başüstüne, emredersiniz, hemen yapalım' derdi. Sonuna kadar 'Hayır, bu isteğinizi kabul etmem mümkün değil' diyerek Erbakan'ın isteğine menfi karşılık vermiştir. Erbakan FP üzerinde etkili, mantığını anlamak mümkün değildir" diye konuştu.
Partinin, grubu, Genel İdare Kurulu ve onların da üzerinde Genel Başkanı olduğunu vurgulayan Kutan partinin bu kurumlar tarafından yönetildiğini belirterek buna karşın Erbakan ile olan insani bağlarının sürdüğünü söyledi. Kutan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Erbakan ile mevcut olan gönül bağımızı kimse sökün atın diyemez. Yapımız, inancımız itibarıyla kimse bizden vefasızlık beklemesin. 30 yıl birlikte mücadele ettiğimiz insanla kalbi ilişkimiz devam edecektir. Bu demek değildir ki resmen parti faliyetleriyle ilişki devam ediyor. Olayın insani ve hukuki boyutu vardır, insani boyut evet, hukuki boyut devam etmiyor. Partiyi kimin yönettiği açıktır."
ÖNCEKİ HABER

Gülen'in okulları MEB'e devredilmiyor

SONRAKİ HABER

Ezhel'e "uyuşturucu kullanmak"tan ertelemeli 1 yıl 8 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa