20 Haziran 1999 21:00

Ecevit'ten kadrolaşma suçlaması

Başbakan Ecevit, DSP dışında bütün siyasal kuruluşların devlette kadrolaşmaya çalıştığını ifade etti. Ecevit, Fethullah Gülen konusunda açıklama yapmaktan kaçındı.

Paylaş
Ecevit'ten kadrolaşma suçlaması
Başbakan Ecevit, bütün siyasal kuruluşların devlette kadrolaşmaya çalıştığını ifade etti. DSP'yi bunun dışında tutan Ecevit, Fethullah Gülen konusunda açıklama yapmaktan kaçındı.
Ecevit, pazar günü çalışmak üzere geldiği Başbakanlık Merkez Binası'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, "Fethullah Gülen'le ilgili DGM Başsavcısı idam talebi istiyor. Soruşturma yapacağını açıklamış" biçimindeki hatırlatmaları üzerine, "Soruşturma açılacağına göre dün söylediklerime ek olarak bir şey söylemem doğru olmaz" dedi. Bu konudaki görüşünü tekrarlamak istediğini belirten Ecevit, şöyle devam etti: "Aslında Türkiye'de pek çok kuruluş, siyasal amaçlı veya siyasal işlevli veya din işlevli birçok kuruluş, devlette kadrolaşmaya çalışıyor. Tek bir kuruluş değil, hatta diyebilirim ki DSP dışında bütün siyasal kuruluşlar devlette kadrolaşmaya çalışıyorlar. Biz de nesnel kurallar getirerek devlette her türlü kadrolaşmanın önlenmesi için gereken demokratik hukuk devletine yaraşan önlemleri alıyoruz."
ÖNCEKİ HABER

FP'den Gülen'e destek

SONRAKİ HABER

Hakların Köprüsü Derneği: Mülteci dostlarımız güvenlik problemi değildir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa