12 Ağustos 2011 04:56

CHP'den Tanrıkulu'na makas

Kulislerden sızan bilgilere göre 'Yeni CHP' söylemleri kapsamında MYK'ya getirilen Sezgin Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu'nun son MYK'sında yer almayacak.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetiminde büyük operasyona hazırlanıyor. Kılıçdaroğlu'nun 17 kişilik MYK'daki 10 ismi değiştirmesi beklen

CHP'den Tanrıkulu'na makas

Paylaş


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetiminde büyük operasyona hazırlanıyor. Kılıçdaroğlu'nun 17 kişilik MYK'daki 10 ismi değiştirmesi bekleniyor. Sayının 12'ye de çıkabileceği, MYK'da kalacak bazı isimlerin de görevlerinin değiştirilebileceği belirtiliyor. Muhaliflerin hedefindeki bir numaralı isim olan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in görevinde kalması beklenirken, kulislerde "Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin ile en azından tüzük kurultayına kadar devam edecek" yorumları yapılıyor.

Kılıçdaroğlu seçim sonrasına bıraktığı MYK revizyonunu hafta başında gerçekleştirecek. Çarşamba günü MYK toplantısı da yeni üyelerle yapılacak. 2010 Mayıs'ında Genel Başkan seçilen Kılıçdaroğlu, 4. ekibini kurmuş olacak. Kılıçdaroğlu, yeni ekibini belirlerken, milletvekili olmayan Parti Meclis'i üyelerine ağırlık verdi. Milletvekillerinden de Meclis'te daha etkin çalışma isteyeceği ifade edildi. Kulislere sızan bilgilere göre, mevcut MYK'da yerini korumasına kesin gözüyle bakılan isimler şöyle: Gürsel Tekin, Faik Öztrak, Sencer Ayata, Erdoğan Toprak, Gülsün Bilgehan. Kulislerde MYK üyeliğini kaybetme olasılığı yüksek görülen isimler ise Sezgin Tanrıkulu, Engin Altay, Hurşit Güneş, Umut Oran, Süheyl Batum, Sena Kaleli, İzzet Çetin, Alaattin Yüksel olacak.

CHP'de büyük umutlar ve Kürt oylarını alma beklentisi ile MYK'ya alınan Sezgin Tanrıkulu'nun yeniden MYK'ya alınmama durumu ise CHP içerisindeki "Kürt açılımı"nın bittiği yorumlarına neden oldu. Uzun bir dönemdir Tanrıkulu ile MYK üyeleri arasında sorunlar yaşanıyordu. Hatta Tanrıkulu'nun Silvan olayına ilişkin yaptığı açıklama CHP'nin sitesinden çekilmiş, sansürlenmişti. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Ağrı'da doğalgaz boru hattında büyük patlama

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa