14 Haziran 1999 21:00

MEBA Sanatevi'nde konser

Meba Sanatevi bünyesinde çalışmalarını yürüten çocuklar, bütün bir yılın çalışmalarını önceki gün gerçekleştirdikleri bir konserle sundu.

Paylaş
MEBA Sanatevi'nde konser
Meba Sanatevi bünyesinde çalışmalarını yürüten çocuklar, bütün bir yılın çalışmalarını önceki gün gerçekleştirdikleri bir konserle sundu.
Meba Sanat Evi Yönetmeni, yazar Mine Ergen, bu etkinliğin insanları harcayan ve yetersiz olan bir eğitim sistemine alternatif olduğunu vurguladı. Ergen, kültür ve sanat merkezlerinin Taksim gibi merkezi yerlerde yoğunlaştığını bu nedenle de çocukların ve gençlerin sanatsal açıdan kendilerini geliştiremediklerini söyledi.
Özellikle 10-12 yaşındaki çocukların atari salonları, cafeteryalar vb. yerler yerine, kendilerini sanatsal ve kültürel açıdan geliştirebilecekleri Meba' ya geldiklerini söyleyen Mine Ergen' in sözlerine öğrenciler ve velileri de katılıyorlar. Her yaşta insana eğitim veren Meba da öğrenci olan Cengiz Çelik (33) gazetemize düşüncelerini anlatırken buraya gelerek çevredeki tüm stresten uzaklaştığını, huzur bulduğunu ve yeteneklerini ortaya koyarak rahatladığını söyledi.
Nurten Ünsever (38) isimli veli ise pop müziğine büyük ilgisi olan oğlunun Meba ya gelmeye başladıktan sonra kendi kültürlerini yansıtan türkülere yöneldiğini kaydetti. Yine Meba da öğretim gören Hakan Türkkan' ın velisi Seval Türkkan (32) da "Oğlum evde bizimle konuşurken bile çok çekingendi okulda da başarılı değildi, şimdi ise derslerinde çok başarılı ve aktif oldu" dedi.
Mine Ergen' in, velilerin ve öğrencilerin ortak düşünceleri ise bu tür sanat ve kültür merkezlerinin her semtte açılması konusunda birleşiyor.
ÖNCEKİ HABER

Sinemada doğru haber!

SONRAKİ HABER

Meteoroloji'den Ankara ve 5 il için sağanak uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa