11 Ağustos 2011 13:21

Heybeliada'da Kürt gençlere linç girişimi

Heybeliada'da bir lokantada çalışan Kürt gençleri ile ada sakini gençler arasında yapılan futbol müsabakasında yaşanan tartışma linç girişimine dönüştü. Kürt gençleri, çalıştıkları lokantaya sığınarak kendilerini linçten korudu.İstanbul Heybeliada'da bulunan bir lokantada çalı

Heybeliada'da Kürt gençlere linç girişimi

Paylaş

Heybeliada'da bir lokantada çalışan Kürt gençleri ile ada sakini gençler arasında yapılan futbol müsabakasında yaşanan tartışma linç girişimine dönüştü. Kürt gençleri, çalıştıkları lokantaya sığınarak kendilerini linçten korudu.

İstanbul Heybeliada'da bulunan bir lokantada çalışan 5 Kürt genci, dün akşam saatlerinde adalı gençlerle futbol maçı yaptı. Maç esnasında Kürt gençleri ile adalı gençler arasında yaşanan tartışma gerileme dönüştü. Gerilim yükselince Kürt gençleri linç edilmek istendi. Saldırılardan çalıştıkları lokantaya sığınarak kurtulan gençlerin işyerleri kalabalık bir grup tarafından sarıldı. Grubun hedefinde olan gençler arasında yer alan Halis Taşkın isimli Kürt genci, işyerlerinin etrafını saran grubun, "Gebertin Kürtleri, Kürtleri öldürün, dükkânlarını kırın" şeklinde bağırdıklarını ileri sürdü. Gecenin geç saatlerine kadar grubun işyerlerini kuşatmaya aldığını dile getiren Taşkın, grup dağıldıktan sonra dışarı çıkabildiklerini söyledi. Yaşananlardan dolayı kaygılı olduklarını ifade eden Taşkın, saldırganlarla ilgili Heybeliada Karakolu'na giderek şikâyette bulunduklarını aktardı. (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Devrimci Karargah davası bugün devam ediyor

SONRAKİ HABER

Yorum Basın Yayın işçileri ücretlerini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa