12 Haziran 1999 21:00

Harb-İş İstanbul Şube'de ilk raund muhalefetin

Harb-İş İstanbul Şubesi'nin 11. Olağan Genel Kurulu'nda divan başkanlığı seçimini askerler tarafından desteklenen MHP ve FP yanlısı delegelerin adayı Ahmet İpek kazandı.

Paylaş
Harb-İş İstanbul Şube'de ilk raund muhalefetin
Harb-İş Sendikası İstanbul Şubesi'nin 11. Olağan Genel Kurulu'nda divan başkanlığı için yapılan seçimi askerler tarafından desteklenen MHP ve FP yanlısı delegelerin adayı Ahmet İpek kazandı. Harb-İş Genel Başkanı İzzet Çetin ile Ahmet İpek arasında yapılan seçimlerde; Çetin 97 oy alırken, İpek 105 oy aldı. Bu sonucun genel kurul sonunda şube yönetimi için yapılan seçimlere de yansıması bekleniyor.
Mecidiyeköy Kültür Merkezi'nde dün saat 10.00'da başlayan genel kurul, divan başkanlığı seçimi ile haraketlenmeye başladı. Sık sık sataşmaların ve gergin anların yaşandığı genel kurulda Divan Başkanı Ahmet İpek'in yaptığı becerisizlikler başta delegeler olmak üzere salonda bulunan konukları çileden çıkardı. Muhalefin her konuda verdiği önergeleri oylamaya sunan ve son olarak konukların konuşup konuşmamalarını da oylamaya sunan; ancak salondan gelen tepkiler üzerine bu önergeyi geri çeken Divan Başkanı İpek'in, bu sefer de konukların konuşma sürelerini oylamak istemesi, bardağı taşıran son damla oldu. Divan başkanının bu tutumunu protesto eden konuklar, delegelerin alkışları arasında genel kurulu terk ettiler.
Genel kurulda Harb-İş İstanbul Şube Başkanı Orhan Coştur, Türk-İş 1. Bölge Başkanı Faruk Büyükkucak ve CHP eski Milletvekili Bekir Yurdagül birer konuşma yaptılar. Genel kurulun öğleden sonraki bölümünde delegeler çalışma raporu üzerine düşüncelerini dile getirdiler. İki listenin yarışayacağı genel kurulda şube eski yönetiminden sadece Doğan Tufan aday olurken, eski yönetimin, Nihati Soyyürek, Doğan Tufan, Erdoğan Özerdoğan, İsmail Dilber ve Ramis Şafak'tan oluşan listeyi desteklediği öğrenildi. Muhalefetin başını ise Necati Öztürk'ün çektiği belirtildi. Genel kurul, gazetemiz yayına hazırlandığı sırada devam ediyordu.
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sokotap Tütün'de tazminat oyunu

SONRAKİ HABER

Yaşamı çöplerin ardından gözlüyorlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...