05 Haziran 1999 21:00

Öymen: Telefon dinlenmesi skandal

CHP Genel Başkanı Altan Öymen, Ankara Emniyeti'nin istihbarat birimlerince bakanlar, milletvekilleri, siyasiler ve gazetecilerin dinlendiğinin ortaya çıkmasıyla ilgili olarak...

Paylaş
Öymen: Telefon dinlenmesi skandal
CHP Genel Başkanı Altan Öymen, Ankara Emniyeti'nin istihbarat birimlerince bakanlar, milletvekilleri, siyasiler ve gazetecilerin dinlendiğinin ortaya çıkmasıyla ilgili olarak, "Bu devlet içinde yaşanmış olan skandalların yeni bir türü. Bu, devletin yeniden yapılandırılmasının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu.
Ege'den başlattığı ilk yurt gezisini Balıkesir'de sürdüren CHP lideri Öymen, akşam Bursa'da il örgütünün düzenlediği yemeğe katıldı.
Öymen, genel başkan seçildiği 9. Olağanüstü Kurultay'da yapılan Parti Meclisi (PM) seçimlerinde, kendisinin de çok yadırgadığı olayların yaşandığını belirterek, ''Önümüzdeki kurultayda, ben sağduyulu bir PM listesi yaparak herkesten destek isteyeceğim'' dedi.
Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öymen, bir gazetecinin, önceki gün TBMM'de okunan hükümet programına ilişkin görüşlerini sorması üzerine Öymen, programı detayıyla incelemediğini, ancak gözüne çarpan ilk ayrıntının, 'bu programda yerel yönetimler ile ilgili hiçbir şeyin bulunmaması'' olduğunu ifade etti. Öymen, ''Hükümet yetkilileri, pazar günü seçim yapılacak yerlerde belediyelerle ilgili vaatlerde bulunuyorlar, nutuklar atıyorlar. Ama programda hiçbir şey yok?'' diye konuştu.
'Devlet yeniden yapılandırılmalı'
Emniyet içinde bazı görevlilerin politikacı ve gazetecilerin telefonlarını dinlemesine ilişkin sorular üzerine de Altan Öymen, ''Bu, devlet içinde yaşanmış skandalların yeni bir türü... Devletin bazı birimlerinin nasıl yönlendirildiği ortaya çıktı. Bu da devletin yeniden yapılandırılmasının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor'' yanıtını verdi.
Bilcecik'te 'iktidar' vaadi
CHP Genel Başkanı Altan Öymen, dün Bilecik'te yenilenecek yerel seçimler için ilk mitingini gerçekleştirdi. Çok sayıda eski milletvekili ve geçtiğimiz kurultayda rakibi olan Hasan Fehmi Güneş ve Ertuğrul Günay ile birlikte miting alanındaki kalabalığı selamlayan Öymen, "Belediyeyi yine alacağız. Daha sonra yine Bilecek'e iktidar adayı olarak geleceğiz" dedi.
ÖNCEKİ HABER

Hükümet programında

SONRAKİ HABER

Maltepe Belediyesi önünde direnen işçi belediyenin şikayeti üzerine gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa