01 Haziran 1999 21:00

'PTT Sanatoryumu devredilemez'

Haber-Sen üyesi kamu emekçileri, aidatlarıyla teçhiz edilen PTT Sanatoryumu'nun devredilmesinekarşı çıkıyor.

Paylaş
'PTT Sanatoryumu devredilemez'
Haber-Sen, PTT Sanatoryumu'nun özelleştirilerek peşkeş çekilmesine izinvermeyeceklerini bildirdi. Sirkeci Postanesi önünde dün ortak basın açıklama yapan Haber-Senİstanbul ve Beyoğlu şubeleri, hastanelerine sahip çıkacaklarını belirterek, topladıkları imzalıdilekçeleri PTT İşletme Müdürlüğü'ne faksladılar.
Sirkeci PTT'si önünde saat 12.00'de toplanan Haber-Sen İstanbul ve Beyoğlu şubeleri üyesi kamuemekçileri adına İstanbul Şube Başkanı Enver Işıklı konuştu. Enver Işıklı, PTT çalışanlarının alınteriyle kendi kurumlarına kazandırdığı tesislerin tek tek elden çıkarıldığını belirterek, "tam kapasiteçalıştırılamadığı" iddiasıyla 48 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu Mersin Eğitim ve DinlenmeTesisleri'nin 36 bin metrekaresinin, ifraz ve devir ücretlerinin ödenmesi karşılığında MersinÜniversitesi'ne devredildiğini, şimdi de PTT Sanatoryumu'nun aynı düşünceyle devredilmekistendiğini hatırlattı.
"PTT Sanatoryumu, 'PTT Hastanesi yapılmak koşuluyla' hibe edilen bir arsa üzerine kurulmuştur.PTT çalışanlarının Sağlık Yardım Sandığı'na ödedikleri aidatlarla teçhiz edilmektedir. 100 bin PTTçalışanına, emeklilere ve halka açık olarak hizmet vermektedir" diyen Işıklı, hastaneninözelleştirilmesiyle hizmetlerin paralı olacağını, hastane çalışanların emekliliğe zorlanacağını,personel sayısının azaltılacağını, bunların nedeninin ise daha fazla kâr etme isteği olduğunu ifadeetti. Işıklı, "Hastanemize sahip çıkacak, gelişen olumsuzluklara sessiz kalmayacağız" dedi.
"Hastane bizimdir, bizim kalacak", "Özelleştirmeye karşı omuz omuza" ve "Direne direnekazanacağız" sloganlarını atan kamu emekçileri, hastanenin devredilmek istenmesine karşıtopladıkları imzaları PTT İşletme Müdürlüğü'ne faksladılar.
Ankara'da da eylem yapılacakHaber-Sen Ankara Şubesi de bugün saat 12.45'te Ulus PTT'si önünde gerçekleştireceği protestoeylemiyle PTT Sanatoryumu'nun satışına karşı çıkacak. Eylemin ardından, toplanan binlerce imzalıdilekçe Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne postalanacak.
ÖNCEKİ HABER

Çocuk cinayeti davasına devam edildi

SONRAKİ HABER

Fenerbahçe Üniversitesinde akademisyenler "bölüm kapanacak" diye işten çıkarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa