30 Mayıs 1999 21:00

Mudanya'da olağanüstü önlemler

Bugün İmralı Adası'nda başlayacak olan PKK lideri Abdullah Öcalan'ın davasını izlemek için ilçeye gelen araçlar kontrolden geçiriliyor ve kamerayla kaydediliyor.

Paylaş
Mudanya'da olağanüstü önlemler
Mudanya'da polisiye önlemler had safhaya vardırıldı. Ada'ya gideceklerin parmak izleri alınmaya, fotoğrafları çekilmeye başlanırken, elektronik yüz taramaları da yapılıyor. Ayrıca, Mudanya ilçesi girişinde oluşturulan güvenlik noktasında ilçeye giren araçlar ve içindekiler kontrolden geçiriliyor. Burada, ayrıca giriş yapan araçlar bir kamera aracılığıyla tespit ediliyor. Mudanya'da çevre illerinden gelen takviye polis kuvvetleri aracılığıyla denetimler de sıklaştırıldı.
Herkesin fotoğrafı çekilecek
Ankara DGM Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gönderilen listeler çerçevesinde, duruşmayı izleyeceklerin bir gün öncesinde komutanlığa başvurmaları gerekiyor. Komutanlıkta öncelikle Ada'ya gideceklerin parmak izleri alınıyor, daha sonra fotoğrafları çekiliyor. Fotoğraf çekiminin ardından ise elektronik yüz taraması yapılıyor.
Şüpheli paketten MHP çıktı
PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın İmralı Adası'ndaki duruşmasına saatler kala Mudanya'da, MHP İlçe Merkezi'nin önünde bulunan şüpheli bir paket heyecan yarattı. Mudanya Belediyesi'nin karşısındaki MHP binasının önünde, bir paket bulunduğu yönündeki ihbar üzerine, polis çevreyi ablukaya aldı. Bomba uzmanlarınca incelenen paketten MHP bayrağı ile bir Kuranı Kerim çıktı. Yetkililer, paketin unutulmuş olabileceğini, konunun araştırıldığını söyledi. Mudanya'daki polis ablukası nedeniyle normal yaşamını sürdürümeyen ilçe halkı, en küçük bir olayda dahi tedirgin oluyor.
ÖNCEKİ HABER

Öcalan iddianamesinde neler var

SONRAKİ HABER

Meteoroloji'den Ankara ve 5 il için sağanak uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa