26 Mayıs 1999 21:00

CSO'dan 'Bahar Konserleri'

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 1998-99 sezonunda müzikseverleregeleneksel "Bahar Konserleri" ile veda edecek.

Paylaş
CSO'dan 'Bahar Konserleri'
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 1998-99 sezonunda müzikseverleregeleneksel "Bahar Konserleri" ile veda edecek. Orkestra, bugün ve yarın Mayıs'ta vereceğikonserlerde "Macar Dansları"ndan "Vals ve Polkalar"a uzanan bir programla dinleyicilerinkarşısına çıkacak.
"Bahar Konserleri"nde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nı İsviçreli konuk şef Jean MarcGrob yönetecek. Konserlere solist olarak Bekir Küçükay (Gitar) katılacak. 1998-99 sezonununson konserleri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu'nda dinlenebilecek.Konserlerde J.Strauss'un "Yarasa Üvertür", "Vals ve Polkalar", Rodrigo'nun "Gitar Konçertosu",Bizet'nin "Carmen ve Arlezijen Suitlerinden Bölümler", Brahms'ın "Macar Dansları" müzikseverleresunulacak.
Konuk şef Jean Marc Grob, Lozan Konservatuvarı'nda flüt, teori ve armoni öğrenimiyaptı. Ünlü flüt solisti Andre Jaunet ile James Galway ile Berlin'de çalışmalarını sürdürdü. 1974'teoda müziği ve şeflik çalışmalarına eğildi. 1982'de Lozan Operası'nda "Dido ve Aeneas" operasınıyönetti. Lion Ulusal Orkestrası şefliğine getirildi. Fransa, Almanya ve Kanada'da orkestralaryönetti. 1981'de Lozan Sinfonietta Orkestrası'nı kurdu. Sanatçı, bu orkestrayla 300'den fazlakonser verdi.
ÖNCEKİ HABER

Orhan Kemal, Ekmek ve Toplumsal Gerçekçilik

SONRAKİ HABER

Manisa'da işçiler geleceklerini tartışıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa