15 Mayıs 1999 21:00

NATO'nun saldırısına protesto

Yunanistan Kâğıt ve Basın İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Petros Papapetroskonferansta yaptığı konuşmada, NATO'nun Balkanlar'daki saldırısını protesto etti.

Paylaş
NATO'nun saldırısına protesto
Yunanistan Kâğıt ve Basın İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Petros Papapetroskonferansta yaptığı konuşmada, NATO'nun Balkanlar'daki saldırısını protesto etti. "NATO'nunaskeri olmayacağız" diyen Papapetros, "Ortak düşmana karşı birleşmeliyiz ve mücadele etmeliyiz.Burjuva devleti, eskisinden daha fazla şiddet kullanarak özelleştirme ve esnek çalışmayı dayatıyor"dedi.
Yunanistan'daki sendikal hareketin durumunun saldırılara karşı koyacak güçte olmadığınıkaydeden Papapetros, sendikaların bugün tamamen sınıftan koptuğunu ve iki eğilimin ortayaçıktığını belirtti. Papapetros, "Ya sermayeye boyun eğeceksiniz, ya da her şeyi göze alaraksaldırılara karşı koyacaksınız" diye konuştu. Papapetros, sömürünün durdurulması, 30 saatlikişgücünün hayata geçirilmesi, işsizlik sigortasının yapılması, özelleştirmenin engellenmesi ileparasız sağlık ve eğitim için ortak bir eylem örgütlenmesi gerektiğini kaydetti.
ÖNCEKİ HABER

'Dayanışma lafta kalmamalı'

SONRAKİ HABER

Adana'da öldürülen Azadiya Welat çalışanı Kadri Bağdu'yu anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa