2.1 milyar Dolarlık meyve-sebze ithali

2.1 milyar Dolarlık meyve-sebze ithali

GAZETEMİZDE yer alan “Türkiye meyve-sebze ithalatçısı oldu” haberine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Bakanlığa göre meyve-sebze ithalatı haberimizde belirttiğimizden daha yüksek gerçekleşmiş.Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin’in Türkiye’nin meyve-sebze ith

GAZETEMİZDE yer alan “Türkiye meyve-sebze ithalatçısı oldu” haberine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Bakanlığa göre meyve-sebze ithalatı haberimizde belirttiğimizden daha yüksek gerçekleşmiş.

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin’in Türkiye’nin meyve-sebze ithal etmesiyle  ilgili açıklamalarına yer verdiğimiz habere Bakanlıktan yanıt geldi. Haberimizde son 5 yılda meyve-sebze ithalatı için 2 milyar 608 milyon 341 bin Dolar harcandığı ifade ediliyordu. Ancak Bakanlık rakamları düzeltti ve ihracatın çok daha büyük oranda gerçekleştiğini ortaya koydu. Bakanlığın cevabına göre meyve-sebze ithalatı son 4 yılda 2.1 Milyar Dolar olarak gerçekleşti. Bakanlık, aynı zaman diliminde meyve-sebze ihracatının 15 Milyar Dolara yükseldiğini bildirdi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net