09 Mayıs 1999 21:00

İstanbul Tiyatro Festivali'nde söyleşiler

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın düzenlediği 11. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, yine ilgi çekici bir programla dünya tiyatrosunun ünlü ustalarını konuk ediyor.

Paylaş
İstanbul Tiyatro Festivali'nde söyleşiler
İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın düzenlediği 11. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, yine ilgi çekici bir programla dünya tiyatrosunun ünlü ustalarını konuk ediyor. 19 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 11. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali'ne, İspanya, Almanya, Fransa, Brezilya ve Yunanistan'dan önemli topluluklar ve seçkin sanatçılar katılacak. Festivalin gösteri mekânları: Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salon ve Konser Salonu, Taksim Sahnesi, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Kenter Tiyatrosu, Aksanat, Aziz Nesin Sahnesi ve Dulcinea.
Tiyatro Festivali'nde ayrıca çeşitli konferanslar gerçekleştirilecek. Bu yılın Goethe Yılı olması nedeniyle bu konuda ülkemizin en yetkin kişilerinden biri olan Prof. Dr. Şara Sayın, "Faust" üstüne bir konferans verecek. Yönetmenler Alex Ollé ve Janusz Wisniewski kendi "Faust" yorumları ile ilgili birer konuşma yapacak ve Thedoros Terzopoulos ise "Harekles" çalışmasını anlatacağı bir söyleşi yapacak.
Bu yıl New York Columbia Üniversitesi'nden gelecek olan Kristin Linklater "Doğal Sesin Özgürleştirilmesi" başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirecek. Bu çalışma, profesyonel oyuncuların yanı sıra, oyunculuk eğitimi alan ilgililere de açık olacak.
ÖNCEKİ HABER

Film Festivali sönük geçti

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa