06 Mayıs 1999 21:00

Swisscard işçileri yine gözaltında

Örgütlenme haklarını kullanarak DİSK'e bağlı Basın-İş Sendikası'na üye olan ve aylardır direnen Swisscard işçileri, dün yine gözaltına alındı.

Paylaş
Swisscard işçileri yine gözaltında
Örgütlenme haklarını kullanarak DİSK'e bağlı Basın-İş Sendikası'na üye olan ve aylardır direnen Swisscard işçileri, dün yine gözaltına alındı. Soğanlı Polis Karakolu'nda bir süre gözaltında tutulan işçiler, öğle saatlerine doğru serbest bırakıldılar. Serbest bırakıldıktan sonra tekrar direniş yerine dönen işçiler, bugün bir durum değerlendirmesi yaparak Ankara yürüyüşünü tartışacaklar.
Öte yandan, Tuzla Deri-İş Şubesi yazılı bir açıklama yaparak, Swisscard işçilerine yönelik baskıları protesto etti. Saldırılarla sendikal örgütlülüğün dağıtılmak istendiğinin belirtildiği açıklamada, "Swisscard işçileri buna izin vermeyecektir. Swisscard işçilerine yönelik polis saldırısını nefretle kınıyor, gözaltılara son verilmesini ve gözaltındaki işçiler ve sendika yöneticilerinin derhal serbest bırakılmasını istiyor ve mücadelelerini sonuna kadar desteklediğimizi bir kez daha kamuoyu önünde tekrarlıyoruz" denildi.
ÖNCEKİ HABER

Şişe Cam'da grev 18 Mayıs'ta

SONRAKİ HABER

Yıldırım "oylar çalındı" iddiasını sürdürdü: Neden üzerinize alınıyorsunuz?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa