06 Mayıs 1999 21:00

Ecevit turlarına MHP ile başlayacak

Ecevit, hükümet kurma görüşmelerinin programını açıkladı. Bütün liderlerle cumartesi günü görüşecek olan Ecevit, ilk görüşmeyi MHP Genel Başkanı Bahçeli ile yapacak.

Paylaş
Ecevit turlarına MHP ile başlayacak
DSP Genel Başkanı Başbakan Bülent Ecevit, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde liderler turuna 8 Mayıs Cumartesi günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşme ile başlayacak.
Başbakan Bülent Ecevit, Başbakanlık'ta gazatecilere yaptığı açıklamada, Cumartesi saat 11.00'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi MHP Grup Odası'nda ziyaret edeceğini, ondan sonra aynı gün diğer grubu bulunan partilerle görüşmeyi amaçladığını bildirdi. Başbakan Ecevit, "Eğer durumları müsaitse değerli genel başkanların hepsiyle cumartesi günü görüşmelerimi yapabileceğim" dedi. Genel başkanlar ve partilerin hükümet konusu ile ilgili düşüncelerini yapılacak bu ilk turda alacağını belirten Ecevit, "O görüşmelerinde ışığında nasıl bir hükümet formülü ortaya çıkabileceğini daha belirgin bir biçimde saptama olanağı bulacağım" diye konuştu. Ecevit ilk tur görüşmelerinin DSP Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekillerinden aldığı görüş ve düşünceler ışığında gerçekleşeceğini bildirdi.
Ecevit, "MHP Başbakan DSP'den olacaksa Meclis Başkanlığı'nın kendisinden olmasını istiyor. Ne diyorsunuz" biçimindeki soru üzerine, "Ben bu konudaki düşüncelerimi söylemiştim. Ekleyeceğim yeni birşey yok" karşılığını verdi. Ecevit böylece Meclis Başkanlığı'nın birinci partiye ait olması yönündeki teamülü anımsattı.
Bu arada Ecevit, Başbakanlık merkez binasından ayrılırken yaptığı açıklamada, 8 Mayıs günü Devlet Bahçeli'den sonra sırasıyla FP Genel Başkanı Kutan, ANAP Genel Başkanı Yılmaz ve DYP Genel Başkanı Çiller'i ziyaret edeceğini bildirdi.
ÖNCEKİ HABER

FP'ye kapatma davası

SONRAKİ HABER

Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi mahkeme salonunda öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa