04 Mayıs 1999 21:00

Milliyet '98 ödülleri verildi

Her yıl geleneksel olarak verilen Milliyet Ödülleri'nin bu yıl ki sahipleri belli oldu. Abdi İpekçiDostluk ve Barış Özel Ödülü'nü Kemal Yalçın alırken, gazetemiz yazarlarından Ali Balkız HaldunTaner Öykü Ödülü'nde ikinciliğe değer bulundu.

Paylaş
Milliyet '98 ödülleri verildi
1998 Milliyet Ödülleri Yarışması sonucu gazetemiz yazarı Ail Balkız edebiyat anadalıkonusunda Haldun Taner Öykü Ödülü aldı.'98 Milliyet Ödülleri, Abdi İpekçi Dostluk ve Bbarış, Edebiyat, Türkiye'nin Ssorunları, Ekonomi veSosyal Bilgiler dallarında verilirken ödül töreni Doğan Medya Center binasında gerçekleştirildi.Ödüllerin verilmesi öncesi Milliyet Ödülleri Yönetimi adına konuşma yapan Nail Güreli, bu ödülüyeni kuşakları özendirmek için verdiklerini söyledi. Güreli, bu ödüllerin her zaman güncel olaylaradayalı konulara verildiğine dikkat çekti.
Bu yıl Milliyet ödüllerini alanlar ise şöyle:Gazetecilik Ana Dalı Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Ödülü:1. "İvo Andriç Sırp mıydı Hırvatmıydı?" yapıtıyla Necati Sönmez; 2. "Ben Bunu Yazmam Arkadaş" adlı yapıtıyla Necdet Canaran.İlköğretim Okulları Arası Yazı Yarışması: 1. "Düşlerimdeki Dünya" adlı yazısıyla Asena Kaya;2. "Bütün Dünya Bbuna İnansa! Ah İnansa" adlı yazısıyla Günseli Kocaman; 3. "Deniz, Hakkı,Sami ve Can" yazısıyla Behiç Efe Tekin.
Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Özel Ödülü: "Emanet Çeyiz- Mübadele insanları" adlı kitabıylaKemal YalçınHaldun Taner Öykü Ödülü: 1. "Topaç" adlı öyküsüyle Mehmet Zaman Saçlıoğlu; 2. "Komşum"adlı öyküsüyle Ali Balkız; 3. "Aktör" adlı öyküsüyle Ayşe Kilimci.
Örsan Öymen Ödülü: Birincilik ödülü verilmedi; 2. "Koalisyon Hükümetleri ve İstikrar" konuluçalışmasıyla Dr. Osman Özsoy; .3 aynı konu başlıklı çalışmasıyla Cevdet Uğuz.
Ekonomi: 1. "Anayasal Bütçe Rreformunun Esasları" konulu yapıtıyla Yrd. Doç. Dr. MustafaSakal; 2. "Devlet, Demokrasi ve Aanayasal Bütçe" konulu ortak yapıtıyla Özlem Özkıvrak ve DilekDileyici; 3. "Anayasal Bütçenin İrdelenmesi, İcraya Anayasal Sınırlar Getirilebilir mi?" konulu ortakyapıtıyla Hakkı Odabaş ve Kamil Güngör aldı.
Sosyal Bilimler ana dalında ise bu sene hiç ödül verilmedi.
ÖNCEKİ HABER

Sanatçıların işçilere selamı

SONRAKİ HABER

İngiltere'de bir tırda 1'i çocuk 39 kişinin cesedi bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa