02 Mayıs 1999 21:00

Malatya'da emekçiler alanlardaydı

Malatya'da, KESK'in öncülüğünde gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarına 1500'ü aşkın emekçi katıldı.

Paylaş
Malatya'da emekçiler alanlardaydı
Malatya'da, KESK'in öncülüğünde gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarına 1500'ü aşkın emekçi katıldı. Emeksiz Alanı'nda yapılan mitingte sık sık, "Yaşasın 1 Mayıs" sloganı atan emekçiler, çoşkularını dile getirdiler.
KESK'e bağlı Eğitim-Sen, BTS ve SES, DİSK'e bağlı Genel-İş ve Emekli-Sen, EMEP, ÖDP, HADEP ve İP'in katıldığı miting, 1 Mayıs şehitleri için yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşundan sonra Tertip Kometisi adına konuşan KESK Dönem Sözcüsü Mahmut Uzun, 1 Mayıs'ın yasaklamalara, baskılara ve tehditlere rağmen alanlarda kutlandığını belirtti. İHD Malatya Şube Başkanı Doğan Karaoğlan ise, ülkenin en önemli sorununun demokrasi olduğunu kaydederek, demokrasi için Kürt sorununun barışçıl yöntemlerle çözülmesinin ön koşul olduğunu söyledi.
EMEP İl Başkanı Yıldız İmrek'de, burjuvazinin bayrağında ırkçılığın yazılı olduğunu kaydederek, bunun emekçiler için kan, gözyaşı ve zulüm anlamına geldiğini ifade etti. HADEP İl Başkanı Hasan Doğan'da konuşmasında, HADEP üzerindeki baskılara değindi. ÖDP adına da bir yönetici konuşma yaptı. Sık sık, "Yaşasın 1 Mayıs", "Biji Yek Gulan", "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganlarının atıldığı mitingte halaylar çeken emekçiler, daha sonra dağıldılar.
ÖNCEKİ HABER

1 Mayıs tüm yurtta coşkuyla...

SONRAKİ HABER

Ankapark’ta ücretleri ödenmediği için iş bırakan işçiler içeri alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa