28 Nisan 1999 21:00

'Tüm gücümüzle katılacağız'

TÜMTİS işçileri, 1 Mayıs'ın işçi ve emekçilere yönelik saldırılara karşı örgütlü gücün ve birliğin gösterileceği bir gün olduğunu söylediler.

Paylaş
'Tüm gücümüzle katılacağız'
TÜMTİS işçileri, 1 Mayıs'ın işçi ve emekçilere yönelik saldırılara karşı örgütlü gücün ve birliğin gösterileceği bir gün olduğunu söylediler. TÜMTİS işçileri, 1 Mayıs'ın yeni girilen toplusözleşme süreci açısından da önemli olduğunu belirttiler.
TÜMTİS İstanbul Şubesi, dün sabah saat 10.30'da Topkapı Ambarlar Temsilciliği'nde 1 Mayıs'a hazırlık toplantısı düzenledi. TÜMTİS İstanbul Şube Başkanı Hüseyin Özdoğan, 1 Mayıs'la ilgili hazırlıkları yürütmek için oluşturulan komitelerde tüm işçilerin görev alması gerektiğini söyledi. Hüseyin Özdoğan, 1 Mayıs mitingine yine kitlesel ve disiplinli bir şekilde katılacaklarını ifade etti.
Barışın yolu
TÜMTİS'in pek çok yerde 1 Mayıs'ın kutlanmasında belirleyici rol oynadığını belirten Genel Örgütlenme Sekreteri Şükrü Günsili de, sendikalaşma mücadelesinde işverenlerin sürekli olarak işçilerin karşısına çıkardığı MHP'nin seçim sandıklarından ikinci parti olarak çıktığını hatırlatarak, bu yıl 1 Mayıs'ın daha özel bir önem taşıdığını söyledi. İşverenlerin, direnişleri ve grevleri kırmak için kullandığı MHP'nin aldığı sonucun, bazı sendikalarda ve 'sol' çevrelerde umutsuzluk yarattığını belirten Günsili, "İşte 1 Mayıs bu karamsarlığı dağıtmanın da günü olacak" diye konuştu. Saldırıların daha da yoğunlaşacağına dikkat çeken Günsili, buna karşı örgütlü ve hazırlıklı olunduğunun mesajının alanlarda verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Sendikalarının toplusözleşme dönemine girdiğini de hatırlatan Günsili, 1 Mayıs'ın işverenlerin TİS'lerle ilgili hesaplarını bozmak için de önemli olduğunu vurguladı. Günsili "Önümüzdeki dönem saldırıların artacağı bir dönemdir. Barışı sürdürmenin yolu savaşa en iyi şekilde hazırlanmaktır ve 1 Mayıs'a böyle bakmak gerekiyor" dedi. Toplantı, 1 Mayıs'a katılımı artırmak için yapılan öneriler ve tartışmalarla devam etti.
ÖNCEKİ HABER

1 Mayıs '77 şehitleri anıldı

SONRAKİ HABER

AA'dan 31 Mart seçimleri açıklaması: AA veri aktaran bir medya kuruluşudur

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa