24 Nisan 1999 21:00

Antep Emniyeti gazetemizin satışını engelliyor

Gazetemize konulan OHAL illerine giriş yasağı ve çevre illerde süren fiili engellemeler devam ediyor. Antep polisi, gazetemiz Yeni Evrensel'in satışını hiçbir yasal dayanağı olmadığı halde, yasadışı bir biçimde engelledi.

Paylaş
Antep Emniyeti gazetemizin satışını engelliyor
Gazetemize konulan OHAL illerine giriş yasağı ve çevre illerde süren fiili engellemeler devam ediyor. 17 kente girişi hiçbir gerekçe ifade edilmeden engellenen gazetemiz Yeni Evrensel, son olarak dün Antep'te engellendi. Antep Terörle Mücadele Şubesi, Yaysat kamyonları engellendiği için kargoyla gönderilen gazetelerimize keyfi olarak el koydu.
Antep Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen gazeteler için Cumhuriyet Savcısı Erkan Boya ile yapılan görüşmeler sonucu, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne yapılan başvuru "Pazartesi gelin" denilerek yanıtlandı. Herhangi bir toplatma ya da yasak kararı olmayan gazetemiz, bu nedenle dün Antep'teki okurlarımıza ulaşamadı.
Gazetemiz Yeni Evrensel, 110 gündür Kürt illerindeki okurları ile buluşamıyor. Gazetemizin OHAL'in mücavir illerine girişi ise engelleniyor.
ÖNCEKİ HABER

1 Mayıs alanlarda kutlanacak

SONRAKİ HABER

YDS başvuruları için son gün

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa