23 Nisan 1999 21:00

Arazi ve lojman satışı sürüyor

Türkiye Gübre Sanayii AŞ Genel Müdürlüğü, kendi mülkiyetinde bulunan arazi, lojman ve imarlı sanayii alanlarını özelleştirmek üzere satışa çıkardı.

Paylaş
Arazi ve lojman satışı sürüyor
Türkiye Gübre Sanayii AŞ. Genel Müdürlüğü, Niğde, Kütahya, Gemlik ve Ankara'da kendi mülkiyetinde bulunan arazi, lojman ve imarlı sanayii alanlarını özelleştirmek üzere satışa çıkardı.
Genel Müdürlüğün gazetelere verdiği ilanlara göre, Niğde Ulukışla Hasangazi köyü Öz mevkiinde bulunan 36 bin 142 metrekare yüzölçümlü arazi ve üzerindeki 16 lojman ile diğer binalar, 1 milyar 500 milyon lira geçici teminat tutarı ile satışa çıkarıldı. Genel Müdürlük, Kütahya Gübre Sanayii AŞ'nin mülkiyetinde olan fabrika karşısında belediye sınırları içinde, sanayi yatırımına açık 91 bin 330 metrekare yüzölçümlü, geçici teminatı 12 milyar lira olan arazi ve üzerindeki binalar ile Kütahya şehir merkezine 6 km mesafede, belediye sınırlarında sanayi yatırımına açık 20 bin 980 metrekare yüzölçümlü araziyi de 500 milyon lira geçici teminatı tutarı üzerinden satışa çıkardı.
Ayrıca müdürlük, Bursa Gemlik'teki Gemlik Gübre Sanayii AŞ'nin mülkiyetindeki Gemport ve Tügsaş limanları yakınında büyük kısmı imarlı olan iki parselde toplam 115 bin 252 metrekare yüzölçümündeki hisse, Ankara Çankaya, Harbiye Mahallesi Dikmen Caddesi'nde kaloriferli 124 metrekarelik lojmanın da 200 milyon lira geçici teminat üzerinden satışa çıkarılmasını kararlaştırdı.
ÖNCEKİ HABER

İlk fatura işçilere çıktı

SONRAKİ HABER

Çanakkale Kent Konseyinden Kaz Dağları için sosyal medyada kampanya çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa