RTÜK’ten ‘Winnie The Pooh’a ceza

RTÜK’ten ‘Winnie The Pooh’a ceza

KANAL D’de yayınlanan “Winnie The Pooh” adlı çizgi filmde kahramanların ellerinde bira şişeleri ve kadeh tokuşturmalarına ceza geldi.Çizgi filmin cezaya konu olan bölümünde sevilen karakterlerden, zıp zıp kaplan Tigger’’ın doğumgünü kutlanıyor. Tigger, “Doğum günlerinde ne dilek dilenirse ger&ccedi

KANAL D’de yayınlanan “Winnie The Pooh” adlı çizgi filmde kahramanların ellerinde bira şişeleri ve kadeh tokuşturmalarına ceza geldi.

Çizgi filmin cezaya konu olan bölümünde sevilen karakterlerden, zıp zıp kaplan Tigger’’ın doğumgünü kutlanıyor. Tigger, “Doğum günlerinde ne dilek dilenirse gerçekleşiyormuş” diyor ve fıstıklı sandwich ile köpüklü bira diliyor ve Tigger’ın dileği hemen gerçekleşiyor. Karakterler sevinçle ellerindeki köpüklü biraları havada tokuşturup içiyorlar.

RTÜK, söz konusu bölümde çocukları kötü etkileyen ve gereksiz değerlendirmeler yapmasını sağlayan teşvik edici mesajlar verildiğine kanaat getirdi ve kanala uyarı cezası verdi. Çizgi filmi yayınlayan kanal cezanın iptali için Danıştay’a başvurdu. Danıştay ise RTÜK’ü haklı buldu ve uyarı cezasını onayladı. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net