15 Haziran 2015 15:02

Acil vaka olmasına rağmen iki dikiş için 481 lira istediler

Parmağı kesildiği için Kavacık’ta bulunan Özel Medistate Hastanesine götürülen bir çocuğa yapılan müdahale sonrasında acil vaka olmasına rağmen çocuğun ailesinden 481 lira ücret istendi. Hastane, ücreti vermeyen aileyi mahkemeye vermekle tehdit etti.

Paylaş

Fırat TURGUT
İstanbul

Parmağı kesildiği için Kavacık’ta bulunan Özel Medistate Hastanesine götürülen bir çocuğa yapılan müdahale sonrasında acil vaka olmasına rağmen çocuğun ailesinden 481 lira ücret istendi. Hastane, ücreti vermeyen aileyi mahkemeye vermekle tehdit etti.

Olay 14 Haziran Cumartesi günü saat 19.30 sıralarında İstanbul’un Kavacık ilçesinde yaşandı. Hasret D’nin 8 yaşındaki çocuğu oyun oynarken elini camla kesti. Bunun üzerine Hasret D. ve komşuları Ameliyat Hemşiresi Hasan Şahin, çocuğu mahallede bulunan Medistate Hastanesine götürdü. 

Burada nöbetçi doktor çocuğu gördükten sonra, kesik olan parmağı oksijenli su ile sterilize etti, 2 dikiş attı ve son olarak parmağı batikonlayıp sardı. 10 dakika süren işlemin ardından vezneye giden Hasan Şahin ve Hasret D’den 481 TL ödemeleri gerektiği söyledi. Duruma edilen itiraz üzerine Hasret D. mahkemeye verilmekle tehdit edildi.

Konu hakkında gazetemize konuşan Hasan Şahin, “Biz durumun acil bir vaka olduğunu, hatta müdahale edilen kişinin sadece 8 yaşında bir çocuk olduğunu ve para ödenmemesi gerektiğini söyledik. Bizi mahkemeyle tehdit ettiler. İşte AKP’nin sağlıkta dönüşüm politikası. Hani reklamlarda diyorlar ya “İstediğim doktorda muayene oluyorum. Özel olsun, devlet olsun acil vakalarda para alınmayacak” diye, işte sonuç bu” dedi.

Konuyla ilgili bilgi almak için aradığımız hastane yetkililerine ise ulaşamadık. 

ÖNCEKİ HABER

17-25 Aralık savcı ve hakimleri yargıtayda yargılanacak

SONRAKİ HABER

KMO biyomühendislik mesleğinin tanınmasını istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa