Tedavi edilmezse kangren olacak

Tedavi edilmezse kangren olacak

SİLOPİ’de eline gaz bombası isabet eden ve Siirt E Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mehmet Çağlı’nın parmakları tedavi edilmemesi halinde kangren olacağı belirtildi.Geçen yıl Silopi’de düzenlen bir yürüyüşe polisin müdahale etmesi ardından eline gaz bombası isabet eden ve Siirt E Tipi Cezaevi’nde halen tutukl

SİLOPİ’de eline gaz bombası isabet eden ve Siirt E Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mehmet Çağlı’nın parmakları tedavi edilmemesi halinde kangren olacağı belirtildi.

Geçen yıl Silopi’de düzenlen bir yürüyüşe polisin müdahale etmesi ardından eline gaz bombası isabet eden ve Siirt E Tipi Cezaevi’nde halen tutuklu bulunan Mehmet Çağlı’nın tedavi edilmemesi halinde elinin kangren olacağı belirtildi. Konuyla ilgili olarak Siirt İHD Şubesi’ne mektupla başvuran Mehmet Çağlı, Siirt Cezaevi’nde tutuklu olduğunu belirterek, “Elimden ağır yaralıyım. Ameliyat edilmezse kangren olacak. Elimde siyahlıklar başlamış durumda. Beni bir sefer Diyarbakır’a götürdüler, yer olmadığı gerekçesiyle geri getirildim. İki sefer de beni Van’a götürdüler. Ameliyat için hastane gün verdiği halde beni götürmediler. Her seferinde seni götüreceğiz deyip beni oyalıyorlar. Çok yakın bir zamanda ameliyat olmazsam kangrene dönüşecek” dedi. Çağlı, İHD Siirt Şubesi’nden yardım talebinde bulundu. (SİİRT)

www.evrensel.net