15 Haziran 2015 09:50

Kocaeli'de kadınlar Ekmek ve Gül Şenliği’nde buluştu

Paylaş

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği'nin düzenlemiş olduğu şenliğe katılan kadınlar "Derdi kederi bir kenara bırakıp, doyasıya eğlendi."

‘MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMELİYİZ’

Derince Yenikent Mahallesi, Çamlık Mesire alanında bir araya gelen kadınlar, evlerinden getirdikleri yiyecekleri paylaşarak dayanışma örneği gösterirken, bundan sonrası için neler yapılabileceğini tartıştı. 

Kadın katliamlarının artarak sürdüğü şu günlerde en önemli mücadelenin ölümlere karşı verilen mücadele olduğunu ifade eden kadınlar, işsizlik ve eşitlik sorunları içinde mücadeleyi yükseltecek. 

Kocaeli'nin farklı farklı mahallelerinden kalkarak şenlikte buluşan kadınlara seslenen dernek yöneticisi Gözde Meydan, mücadeleyi ortaklaştırarak yollarına devam edeceklerini söyledi. Henüz yeni bir dernek olduklarını aktaran Meydan, "Kocaeli'nin her yerinde bir araya gelmeli ve bu mücadelemizi sürdürmeliyiz. Bugün derdi kederi bir kenara bırakıp, doyasıya eğlenmeyi ve bir nefes almayı planladık, o yüzden buradayız" ifadelerini kullandı.

Piknik alanında gözleme yapan ve el işi cüzdan, çanta, kolye ve diğer aksesuarları da satışa sunan kadınlar dernek için dayanışmayı oluştururken, palyaço ise kadınların yanlarında getirdiği çocukları mutlu etti.

Kadınlar yapılan konuşmaların ardından, Bedriye Balkan ve Grup Mençuna'nın ezgileri ile halaylar çekti. (Kocaeli/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

YPG Til Ebyad’a girdi, sınır kapısına 1 km kaldı

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa