10 Ağustos 2011 09:25

Emekli Orgeneral Hasan Iğsız tutuklandı

İNTERNET Andıcı davası kapsamında haklarında yakalama emri çıkartılan 14 sanıktan biri olan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız da tutuklandı. Dün de emekli Albay Fuat Selvi, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.Bu sabah saatlerinde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelen Hasan Iğsız, yaklaşık yarım saat Adliye’de kal

Emekli Orgeneral Hasan Iğsız tutuklandı

Paylaş

İNTERNET Andıcı davası kapsamında haklarında yakalama emri çıkartılan 14 sanıktan biri olan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız da tutuklandı. Dün de emekli Albay Fuat Selvi, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bu sabah saatlerinde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelen Hasan Iğsız, yaklaşık yarım saat Adliye’de kaldıktan sonra buradan ayrıldı. Öğle saatlerinde yeniden adliyeye gelen Iğsız ifadesinin ardından tutuklandı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 22 sanıklı davada YAŞ kararıyla Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığına atanan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz, İsmail Hakkı Pekin, tümgeneraller Hıfzı Çubuklu, Mustafa Bakıcı, Tuğamiral Alaettin Sevim, Albay Sedat Özüer, emekli Albay Fuat Selvi, Hulusi Gülbahar, Cemal Gökçeoğlu, Mehmet Bülent Sarıkahya ile Ziya İlker Göktaş hakkında yakalama emri çıkartmıştı. Bu kişilerden teslim olan emekli Albay Fuat Selvi, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

‘Milletvekilleri ve Meclis personeli fişleniyor, izleniyor, dinleniyor’

SONRAKİ HABER

İzmir'de cinsel taciz sanığı ilk duruşmada tahliye edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa