10 Ağustos 2011 15:55

Hanoğlu için 1147 imza toplandı

Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan Güllü Hanoğlu’nun işten çıkarılmasının 29. gününde eylem yapıldı. Dev Sağlık-İş Sendikası’nın yaptığı ve Birleşik Metal-İş ile Türk Tabipleri Birliği’nin de (TTB) katıldığı eylem Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi bahç

Hanoğlu için 1147 imza toplandı

Paylaş

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE YÜRÜDÜLER

Hanoğlu, Taksim  Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 8 yıl tıbbi sekreter olarak çalıştı. Yeni gelen şirketin geçmişe ilişkin tüm haklarından vazgeçtiğini içeren taahhütnameyi imzalaması istenen Hanoğlu sözleşmeyi imzalamaması üzerine işsiz kaldı. İmzalamadığı taahhütnameyle birlikte tazminatsız bir şekilde işten çıkartılan Hanoğlu, İl Sağlık Müdürlüğünün yeni gelen şirketle birlikte tekrar işe geri alınacağı sözünün verilmesi üzerine bekledi. Verilen sözün ardından günlerdir haber bekleyen Hanoğlu hala beklemekte olduğu için, bugün hastane çalışanları, hastalar ve sendika üyesi işçiler topladıkları bini aşkın imzayı İl Sağlık Müdürlüğüne verdi. Verilen sözün tutulması gerektiğini söyleyen işçiler  yapılan haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı sağlık bakanlığını göreve çağırdı.

HASTANE DİRENİŞİMİZ SÜRECEK

İl Sağlık Müdürlüğü önüne gelen sendika üyesi işçiler adına basın açıklamasını okuyan Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Hanoğlu ve diğer çalışan taşeron işçilere imzalatılmaya çalışılan taahhütnameye ilişkin, işçilerin hastanedeki emeğinin tümüyle yok edilmeye çalışıldığını söyledi. İmzalatılan taahhütnamenin işçiler için kazanılan tüm haklarını ortadan kaldıran bir belge olduğunu söyleyen Çerkezoğlu, taşeron sağlık çalışanlarının bu belgeyi imzalamayarak emeğine ve geleceğine sahip çıkmasını söyledi.

Hanoğlu’nun haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarılmasını kabul etmediklerini söyleyen Çerkezoğlu, Hanoğlu işe geri alınana kadar hastane bahçesinde başlattıkları direnişi sürdüreceklerini belirtti. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Emekliler ikramiyelerini alabilecek

SONRAKİ HABER

CHP'de gözler hafta sonu yapılacak PM toplantısında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa