11 Haziran 2015 15:38

Diyarbakır'da altı kesilmiş tüpler bulundu

Diyarbakır'da ihbar üzerine Silvan-Diyarbakır karayolu üzerinde arama noktası kuran polis, durdukları iki kamyonette altı kesilmiş tüpler ele geçirdi. Karayolu üzerinde yapılan incelemelerin ardından iki kamyonet şoförü gözaltına alındı.

Paylaş

Diyarbakır'da ihbar üzerine Silvan-Diyarbakır karayolunun Seyrantepe çıkışında arama noktası kuran polis, Silvan'a doğru seyir halinde olan iki kamyoneti durdurdu. 21 GC 156 ve 33 L 4745 plakalı iki kamyoneti durduran polis, sürücüleri arabalardan aşağı indirip, kimlik kontrolü yaptı. Arabaların kasalarında yapılan aramalarda ise iki ev tipi iki mutfak tüpü ile karşılaşıldı. Şüphelendikleri tüpleri kaldıran polis, her iki tüpün altının da kesilmiş olduğunu gördü. Bomba yapımında kullanılmasından şüphe duyulan tüpleri araçların kasalarından indiren polis, takviye ekip istedi. Bunun üzerine bölgeye zırhlı polis araçları eşliğinde çok sayıda TEM, Bomba İmha ve Olay Yeri İnceleme ekipleri sevk edildi. 

Gelen ekipler, bir zırhlı araç ile Silvan yönündeki trafik akışını durdurdu. Trafiğin durdurulması üzerine araçlarından inen sürücüler uzun süre ne olduğunu anlamaya çalıştı. Karayolunun tek yönlü olarak trafiğe kapatılmasının ardından Bomba İmha ekipleri, altı kesilmiş tüpler üzerinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından altı kesilmiş tüpler, polis araçlarına konuldu. Bomba İmha ekiplerinin ardından ise olay yerine getirilen eğitimli bir polis köpeği eşliğinde araçların gizli bölmelerine yerleştirilmiş olabilineceğinden şüphelenilen bomba araması yapıldı. 

O esnada bindirildikleri zırhlı bir polis aracında sorgulanan genç yaşlardaki sürücülerin tüpleri çöpte bulduklarını ifade ettikleri öğrenildi. Olay yerinde parmak ve kan örnekleri de alınan sürücüler, gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Yapılan incelemelerin ardından kamyonetler ise çağrılan çekicilere yüklenerek, ayrıntılı inceleme yapılmak üzere emniyet garajına çekildi. Olay yerindeki incelemelerin tamamlanmasının karayolu yeniden trafiğe açıldı. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

HDP: Çözüm sürecine de, muhalefete de devam

SONRAKİ HABER

İşkence iddiaları karşısında devletin kapısı duvar: İşkenceye sıfır yanıt

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa