07 Haziran 2015 12:38

HDP İstanbul adayları oy kullandı

Paylaş

İstanbul 3. Bölge milletvekili adayları Pervin Buldan, Garo Paylan, Ayşe Berktay, Beyza Üstün, Ali Kenanoğlu ile HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, oy kullanma işlemi için sandık başına gitti. Oyunu kullanan HDP İstanbul milletvekili adaylarından Pervin Buldan, "Türkiye yeni bir güne uyanacak" dedi. 

10 milyon 231 bin seçmenle Türkiye'nin en kritik seçimlerinden birisi olarak değerlendirilen 7 Haziran seçimlerinde kader belirleyecek kentlerin başında gelen İstanbul'da yurttaşlar tercihlerini yapmak için oy kullanacakları okulları doldurmaya başladı. Oy kullanma işlemlerinin başladığı saat 08.00'dan itibaren şimdiye kadar İstanbulluların seçime katılım oranının yüksek olduğu gözlemlenirken, gençlerden ilerleyen yaşlarına rağmen sandığa giden yaşlılara, İstanbullular geleceklerini belirlemek için sandık başında.

HDP ADAYLARI DA OYLARINI KULLANDI

İstanbul 3. Bölge milletvekili adayları Pervin Buldan, Garo Paylan, Ayşe Berktay, Beyza Üstün, Ali Kenanoğlu ile HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, oy kullanma işlemi için sandık başına gitti. 

HDP İstanbul Milletvekili Adayı Pervin Buldan ile HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, Bağcılar Hasan Kağnıcı İlköğretim Okulu'nda oy kullandı. Yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Buldan ve Tuncel, sandık görevlileri ile görüştükten sonra aynı sandıkta oy kullandı. Oy kullanma işleminin ardından çıkışta kısa bir açıklama yapan Pervin Buldan, "Kullanılan oyların barışa vesile olmasını diliyorum" dedi. Tarihi bir gün olduğunu söyleyen Buldan, " Akşam saat 21.00'dan sonra Türkiye yeni bir güne uyanacak. Halkların kardeşliği kazanacak, ezilenler kazanacak. Bugün Türkiye'de çok büyük bir değişim ve dönüşümün yaşanabileceğine inanıyorum. Kullandığımız oyların Türkiye'de başta barış olmak üzere demokrasiye insan haklarına hak ve hukuka vesile olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. 

HDP'nin İstanbul 2. bölge 2'inci sıra adayı Filiz Kerestecioğlu da oyunu Okmeydanı Mahmut Şevketpaşa Mahallesi'nde bulunan Fuat Soylu İlköğretim Okulu'nda 2190 No'lu sandıkta kullandı. Kerestecioğlu oyunu kullandıktan sonra, "Bütün insanlık için hayırlı olmasını temenni ediyorum" açıklamasında bulundu. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da 2 bacağından yaralandı, oy kullanmaya İzmir'e gitti

SONRAKİ HABER

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan F-35 açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa