06 Haziran 2015 07:43

İstanbul'da HDP mitingi öncesi polis baskınları

İstanbul'da Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinde yapılan polis baskınlarında aralarında HDP müşahitlerinin ve gençlerin de bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

İstanbul'da sabah saatlerinde Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinde bir çok eve polis baskını düzenlendi. Polis baskınlarında Çekmeköy ilçesinde 2, Sancaktepe ilçesinde ise 10 kişi gözaltına alınırken, gözaltına alınanlar arasında HDP üyeleri, HDP müşahitleri ve gençler bulunuyor. Gözaltı sayısının artabileceği gelen bilgiler arasında.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün saat 13'de Sancaktepe'deki mitinge katılacak.

Gözaltına alınanlar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler ise şöyle: Medeni Ekinci, Ersin Taşer, Şehmus Ablak, Cihan Kızıl, Berzan Güneş, Sezer Yürüyücü, Emrah Okçul, Abdullah Erol. (İSTANBUL)


BİTLİS'TE EV BASKINLARI 9 GÖZALTI

Bitlis merkezde sabaha karşı özel harekat timleri ve çevik kuvvet polislerinin katımıyla ev baskınları düzenlendi. Baskınlarda DBP yöneticisi Mesut Güngördü, Mehmet İşlek, Ali Ayaz ve Ahmet Pirav adlı yurttaşlar gözaltına alındı. Gözaltına alınanların, "örgüte yardım etmek" iddiasıyla suçlandıkları belirtildi.

Tatvan'da da eş zamanlı olarak ev baskınları düzenlendi. Baskınlarda, Mehmet Gülen, Cevdet Sevim, Fırat Acar, Hüseyin Beyhan ve Onur Soranlı adlı gençler, "eylem arayışı içinde oldukları" ve "KCK gençlik yapılanmasında yer aldıkları" iddiasıyla gözaltına alındı. Ev aramalarında kitap, seçim broşürleri ve bilgisayarlara el konuldu.

Gözaltına alınan 9 kişi Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. (DİHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Polis HDP aracına silahla saldırdı

SONRAKİ HABER

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı: 3 ölü, 100'den fazla yaralı var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...