04 Haziran 2015 18:10

Gazeteci Nuh Köklü cinayetine müebbet istemi

Paylaş

Kadıköy'de, gazeteci Nuh Köklü'yü bıçaklayarak öldüren esnaf Serkan Azizoğlu hakkındaki soruşturma tamamlandı. 2 şüpheli ve 13 şikayetçinin  bulunduğu iddianamede, Serkan Azizoğlu hakkında, Nuh Köklü'yü kasten öldürmek suçundan müebbet hapis cezası istendi. 

‘İKİ GÜN YATAR ÇIKARIM’

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 17 Şubat 2015 tarihinde meydana gelen olayda Nuh Köklü ve yakın dostlarının saat 21.00'de Kadıköy Boğa Heykeli'nin bulunduğu yerde toplanıp bir arkadaşlarının evine çay içmeye giderken birbirlerine kar topu atarak şakalaşmaya başladığı anlatıldı. Kar toplarından birinin Karakolhane Caddesi üzerindeki baharat dükkanının camına isabet etmesi üzerine dükkan sahibi Serkan Azizoğlu'nun "Uzaklaşın lan buradan, o cam kaç para biliyor musunuz” diyerek küfrettiği yer aldı. İddianamede  Köklü ve arkadaşlarının dükkan sahibini bu şekilde konuşmaması gerektiği yönünde ikaz ettiği ifade edildi. Bunun üzerine zanlı Azizoğlu'nun, "Siz beni tanımıyorsunuz. Şimdi içeri girip silahımı çıkaracağım" diyerek dükkanına girdiği ve sopa alıp dışarı çıktığı, "Hepinizi öldürürüm" diyerek Köklü ve arkadaşlarına  saldırdığı anlatıldı.

Azizoğlu'nun daha sonra dükkandan bıçak da alarak Köklü ve arkadaşlarına  saldırdığı dile getirilen iddianamede, Nuh Köklü'nün arkadaşlarını kurtarmak için hızla koşup Azizoğlu'na tekme attığı ve birlikte yere düştüğü belirtildi. İddianamede elindeki bıçağı düşüren Azizoğlu'nun bıçağı tekrar almaması için gruptan Emrah Elvan'ın ayağı ile bıçağa bastığı ancak kuaför dükkanı işleten Nazım Coşanar'ın da olay yerine gelerek Elvan'ı arkasından çektiği belirtildi. Böylelikle, yeniiden bıçağı alan Azizoğlu'nun, Nuh Köklü'yü göğsünden yaraladığı ve Köklü’ye yardım edenleri de "Çekilin, hepinizi öldürürüm. Benim 46 deli raporum var, bana bir şey olmaz. İki günde de yatar çıkarım" diyerek tehdit ettiği belirtildi. İddianamede, Azizoğlu hakkında "Kasten insan öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası, "Kasten yaralamaya teşebbüs", "Tehdit" ve "Hakaret" suçlarından da 11,5 yıla kadar hapis cezası istendi.  

Sanık Nazım Coşanar'ın ise "Kasten insan öldürmeye yardım etmek" suçundan 15 yıla kadar hapsi istendi. İddianame, Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde, zanlıların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan’dan itiraf gibi açıklama

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa