04 Haziran 2015 17:15

Yüksekova'da HDP aracına silahlı saldırı

Yüksekova'da seçim çalışmalarından dönen HDP'nin seçim aracına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda şans eseri kurşunlar araca isabet etmedi.

Paylaş

Karlıova'da HDP'li Hamdullah Öğe'nin katledilmesi, Erzurum'da ise HDP'lilere saldırılması ve araçlarının yakılmasının ardından bu kez Yüksekova'da HDP aracına silahlı saldırı düzenlendi. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde seçim çalışmalarından dönen HDP'nin seçim aracına ilçeye 25 kilometre mesafedeki çöplük mevkisinde kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce ateş açıldı. Açılan ateş şans eseri araca isabet etmezken, konuya ilişkin bilgi veren araç şoförü Ercan Sevmez, ilçeye gelirken bir patlama sesi duyduğunu, patlamanın nedenini öğrenmek için araçtan indiği esnada araca doğru ateş açıldığını belirtti. Ateş açılması üzerine araca binerek hızla uzaklaştığını belirten Sevmez, saldırıya ilişkin savcılığa şikayette bulunacaklarını söyledi. 

Saldırı haberi üzerine HDP tarafından Karlıova'daki silahlı saldırılarının da protesto edildiği eylem düzenlendi. HDP Hakkari Milletvekili Adayı Abdullah Zeydan ile HDP, DBP ve DTK yöneticileriyle belediye eşbaşkanlarının da katıldığı açıklama için eski cezaevi kavşağında bir araya gelindi. Burada konuşan Gever Demokratik Toplum Meclisi Eşbaşkanı Şerafettin Dede, AKP'nin provokasyonlarında son günlerde artış yaşandığına işaret ederek, "AKP hükümetinin elinde bir şey kalmamış, halkın arkasında olmamasından dolayı, evlere yapılan operasyon, gözaltı, insanlarımızı katletmekle HDP'nin önünü kesmeyi amaçlamaktadır. Biz AKP'nin bu uygulamalarını kınıyor, halkımızı son 3 günde daha sakin ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz" dedi. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Sendikal harekette yeni bir dönem açıldı

SONRAKİ HABER

Gönül Çalışkan davası 24 Ekim’de yeniden görülecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa