04 Haziran 2015 15:49

Mardin'de HDP'li adayın aracı yakılmak istendi

HDP Mardin Milletvekili Adayı Mehmet Ali Aslan'a ait evinin önünde bulunan aracı kimliği belirsiz bir grup tarafından gece saatlerinde yakılmak istendi. Komşularının olayı fark etmesi üzerine grup olay yerinden kaçtı.

Paylaş

Pazar günü yapılacak seçimlere ramak kala HDP'ye yönelik saldırılara bir yenisi eklendi. Mardin'in Midyat ilçesinde Seyitler Mahallesi'nde HDP Mardin Milletvekili Adayı Mehmet Ali Aslan'a ait evinin önünde park ettiği aracı, gece saatlerinde kimliği belirsiz bir grup tarafından yakılmak istendi. Aslan'ın komşularının olayı fark etmesiyle birlikte, grup olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Grubun, aracı yakmak için benzin ve kağıt gibi yakıcı malzemeleri yanında getirdiği belirtildi. 

Aracına saldırı girişimine tepki gösteren HDP Mardin Milletvekili Adayı Mehmet Ali Aslan, saldırının ne amaçla yapıldığını bilmediğini ancak HDP'nin halklar projesine karşı bir provokasyon girişimi olduğunu belirterek, saldırı kendi şahsına değil halkların kardeşliğini isteyenlere karşı olduğunu ifade etti. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Sançim Bilecik Çimento işçilerinden baskılara karşı yemek boykotu

SONRAKİ HABER

Trump: Türkiye'ye yönelik yaptırımlara izin veren bir kararnameyi çıkaracağım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa