03 Haziran 2015 16:30

TGS : Gazeteci Demishevich yalnız değildir

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Kadın ve LGBTİ Komisyonu, T24 muhabiri Michelle Demishevich'in haber takibi sırasında uğradığı polis saldırısına açıklamayla tepki gösterdi.

Paylaş

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Kadın ve LGBTİ Komisyonu, T24 muhabiri Michelle Demishevich'in 1 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın da katıldığı bir basın açıklaması haberini takip ettiği sırada polis tarafından uğradığı saldırıyı kınamak amacıyla yazılı açıklama yaptı. Demishevic'in polis tarafından darbedildiği saldırıya olay yerinde görev yapan basın mensuplarının da tepkisiz kalmasının eleştirildiği açıklamada, "Bu saldırıdan bile daha çok canımızı acıtan ise oradaki diğer meslektaşlarımızın Michelle ile dayanışma sergilemek bir yana dursun, durumu gülerek karşılaması, hatta saldırıya çanak tutması oldu. Ortaya çıkan bu tabloyu mesleğimiz açısından en hafif tabirle 'utanç verici' buluyoruz" denildi.

NEFRET SUÇU DA İŞLENDİ

Saldırının ardından bazı internet sitelerinde yaşananların, "Sümeyye Erdoğan'a Alman asıllı transseksüel provokasyonu" başlığıyla haberleştirildiği de belirtilen açıklamada, "'Habercilik' adı altında meslek etiğini hiçe sayarak nefret suçu işlemeyi marifet sayan bu kişiler hakkında gerekli hukuki işlemlerin derhal yapılmasını talep ediyoruz" diye belirtildi.

Açıklamada, "Michelle'nin yalnız olmadığını, sonuna kadar arkadaşımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna duyuyoruz" ifadelerine yer verildi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Eskişehir Ford'da direniş sona erdi

SONRAKİ HABER

Türkiye için çölleşme ve kuraklık uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa