03 Haziran 2015 11:53

Eşini öldürdü, 'tahrik' ve 'iyi hal' indirimi aldı

Adana'da ev yaptırmak için çektiği kredi borcu yüzünden tartıştığı eşi 52 yaşındaki Nazife Karlılar'ı bıçaklayarak öldüren 65 yaşındaki Mustafa Karlılar, 'iyi hal' ve 'tahrik indirimi' uygulanarak 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Paylaş

Adana'nın Seyhan ilçesinin Fevzipaşa Mahallesi'nde yaşayan işçi emeklisi Mustafa Karlılar, kendisine ait olan 3 katlı evin damına geçen yıl prefabrik kat yaptırdı. Bu yüzden de bankalardan kredi çeken Karlılar, ödemede güçlük çekince eşi Nazife Karlılar ile arası bozuldu. Karlılar çifti, geçen 5 Şubat gecesi aynı konu yüzünden tartışmaya başladı. Mustafa Karlılar, mutfak tezgahı üzerinden aldığı bıçakla 3 çocuğunun annesi Nazife Karlılar'ı bıçakladı. Göğsünden aldığı 4 bıçak darbesi ile ağır yaralanan Nazife Karlılar, götürüldüğü hastanede yaşamını yitirdi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ
Tutuklanan Mustafa Karlılar, eşini öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasına çıktı. Karlılar, eşinin ısrarla prefabrik bir kat daha yapılmasını istediğini iddia ederek, "Ben ekonomik durumumun iyi olmadığını söyleyince eşim bana hakaret etti. Bunun üzerine ben de bankadan kredi çekerek bir ustayla anlaştım. Usta işin yarısını bitirip parayı alıp kaçınca başka bir bankadan daha kredi çekip evi tamamladım. Bu yüzden eşimle sürekli tartışıyorduk. Olay günü bir arkadaşımın oğlu askere gidecekti. Herkes biraz harçlık verdi ben veremedim. Eve geldiğimde bunu eşime anlattım. 'Çocuğun cebine 10 lira bile koyamadım' dedim. Eşim bana küfür ederek vurmaya başladı. Yatak odasındaydık eşim bana vura vura mutfağa kadar götürdü. Can havliyle elime gelen ilk şeyle eşime vurdum. Elimdeki cismin bıçak olduğunun bile anlamadım. Bugüne kadar eşime şiddet uygulamadım. Kendisine hep hanım ağa derdim" diye savunma yaptı.

TAHRİK İNDİRİMİ UYGULANDI
Mahkeme heyeti, Mustafa Karlılar'ı önce eşini öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Ancak Mustafa Karlılar'ın eşini "tahrik altında öldürdüğüne" kanaat getiren mahkeme heyeti, "iyi hal indirimi" de uygulayarak cezayı 20 yıl hapse düşürdü. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Suruç'ta HDP'ye geçişler sürüyor

SONRAKİ HABER

Memurların zam pazarlığında yasal süre doldu, uzlaşma sağlanamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa