02 Haziran 2015 17:33

Gazi'de Kürt öğrencilere saldırı

Gazi Üniversitesi'nde 4'ü kadın 10 Kürt öğrencinin ülkücülerin saldırısında darbedildiği olaylar sona erdi. Bir kadın öğrencinin burnu kırılırken, diğer öğrenciler ise hafif yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan kişinin de olaylar sırasında araba çarpan bir kişi olduğu öğrenildi.

Paylaş

Gazi Üniversitesi'nde 10 Kürt öğrencinin ülkücülerin saldırısında darbedildiği olaylar sona erdi. Bir kadın öğrencinin burnu kırılırken, diğer öğrenciler ise hafif yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan kişinin de olaylar sırasında araba çarpan bir kişi olduğu öğrenildi.

Gazi Üniversitesi'nde ülkücü grupların 4'ü kadın 10 Kürt öğrenciyi İletişim Fakültesi'nin kantininde ablukaya almasıyla başlayan ırkçı saldırı, bir ülkücünün ağır yaralanmasıyla sona erdi.

Kantinde mahsur kalan öğrencilere yönelik tehditlerin başlamasının hemen ardından öğrenciler dekanla görüştü, Ankara Emniyeti'ne haber verdi. Ancak, öğrencilerden alınan bilgiye göre, dekan "Benim yapabileceğim bir şey yok" dedi.

Öğrencilerin can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle başvurdukları polisin ise tam 3 buçuk saat sonra, ülkücü gruptan bir kişinin arabanın altında kalarak yaralanması sonrası fakülte önüne gelmesi dikkat çekti.

ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİ SALDIRI OLACAĞINI ÖNCEDEN HABER VERDİ

Öğrencilerin okul bahçesinde abluka altında olduğu sıralarda, öğrencileri tehdit eden faşist grubun içinde yer alan T.Y isimli kişi, ablukada bulunan öğrencilerin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak, altına "Polis eşliğinde bile çıkamıyorlar. Gazi İletişim" sözlerini yazması saldırı olacağını önceden haber verdi. Ancak buna rağmen tedbir alınmaması polisin tutumunu gözler önüne serdi.

ARKADAŞLARINI ALMAYA GELEN ARABAYA SALDIRDILAR

Mahsur kalan öğrencilere ulaşmak için fakülte önüne gelen bir başka öğrenciye ise arabasıyla hareket halindeyken ülkücü grup saldırıda bulundu. Bu sırada arabanın ülkücü gruptan birine çarpması sonucu, saldırganlardan biri yaralandı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı.

KADIN ÖĞRENCİLER LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ

Ülkücü grup, mahsur kalan öğrenciler arasında bulunan 4 kadını ise darbetti, kadın öğrencilerden birinin burnu kırıldı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Bu arada olayı görüntülemek için polisinde olduğu olay yerine giden DİHA muhabirlerine ırkçı grup saldırdı. Polise "can güvenlikleri olmadığını" söyleyen muhabirlere polisin, "Arkadaşları tahrik ediyorsunuz buradan uzaklaşın" cevabını vermesi dikkat çekti. Ardından polisin talimatı üzerine yetkisi olmadığı halde üniversitenin özel güvenliği fakültenin önüne çıkan tüm sokakları tutarak, basının girmesini engelledi. (Ankara/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

ÇAYKUR işçisi iki kez yoksullaştı

SONRAKİ HABER

Hasankeyf'i Yaşatma Girişimi: Çok geç olmadan harekete geçin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa