02 Haziran 2015 16:38

Mehmet Ayvalıtaş mezarı başında anıldı

Gezi Direnişi döneminde katledilen Mehmet Ayvalıtaş ölümünün ikinci yılında mezarı başında anıldı. (Fotoğraf: Sendika.Org.)

Paylaş

Gezi direnişine destek vermek için 2 Haziran 2013 tarihinde İstanbul  Ümraniye’de yapılan eylem sırasında bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş ölümünün ikinci yılında mezarı başında anıldı. Çekmeköy Mezarlığı’nda dün yapılan anmaya Ayvalıtaş ailesinin yanı sıra siyasi parti ve kitle örgütü temsilcileri de katıldı.

Anmada konuşan Mehmet Ayvalıtaş’ın babası Ali Ayvalıtaş, “Bu zulmün sonu kötü olacak. Bu memleketi yönetenlerden utanıyorum” dedi.

RAHAT UYUYUN, BURADAYIZ’ 

SODAP adına yapılan açıklamada ise  “Seçimlerde AKP yenilecek. Mehmet’in hesabını soracağız” denildi. Taksim Dayanışması adına konuşan Yüksek Mimar Mücella Yapıcı da “Rahat uyuyun çocuklarımız, anneler. Buradayız” dedi. HDP adına yapılan konuşmada ise,  “7 Haziran’da AKP’yi yeneceğiz ve analarımızın gözyaşlarını sileceğiz” denildi. Buradaki anmanın ardından Mehmet Ayvalıtaş’ın acısına dayanamayarak geçirdiği  kalp krizi sonucu hayatını kaybeden anne Fadime Ayvalıtaş’ın mezarı da ziyaret edildi. Daha sonra 1 Mayıs Mahallesi Pir Sultan Cemevi’nde Ayvalıtaş ailesi adına lokma dağıtımı yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Yeşil yol’ için çalışan iş makinelerini durdurdular

SONRAKİ HABER

Efkan Ala: Eşcinsel evlilik insanlığın helakıdır!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...