02 Haziran 2015 16:12

Perinçek'in mitingine Yüksekova'dan 1 kişi katıldı

Paylaş

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Yüksekova merkeze 20 km. uzaklıkta yaptığı mitinge ilçeden sadece Milletvekili Adayı Namık Ereli katılırken, batı illerinden ise yaklaşık 50 kişi mitinge getirildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde herhangi bir örgütlenmesi ve tabelası dahi bulunmayan Vatan Partisi, Genel Başkan Doğu Perinçek'in katılımıyla miting yaptı. Selahattin Eyyubi Havaalanı'na bir grup Vatan Partisi üyesi ile inen Perinçek, havaalanının yanındaki boş alandaki yeni şehir stadına polisin zırhlı araç konvoyu eşliğinde getirildi. Antep, Adana ve bölge illerinden Vatan Partisi'nin milletvekili adaylarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 50 kişi, bir otobüsle ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki alana zırhlı araç konvoyu eşliğinde götürüldü.

Yüksekova'dan sadece Vatan Partisi Milletvekili Adayı Namık Ereli'nin katıldığı mitingde, gazeteci ve polislerin sayısının mitinge katılanlardan fazla olması dikkat çekti. Bu arada bir gazetecinin "İlçe merkezine gitmeyi düşünmüyor musunuz?" sorusuna ise Perinçek, "Emniyetle karşı karşıya kalmak istemiyorum" şeklinde cevap verdi.

Burada yaptığı konuşmadan sonra Perinçek, tekrar zırhlı araç eşliğinde havaalanına götürülürken, diğer partililer de geldikleri gibi zırhlı araç konvoyu eşliğinde ilçeden ayrıldı. Polis ise geçiş güzergahlarında TOMA'lar ve akrep tipi zırhlı araçlar bekletti. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

'Hükümet Akkuyu'da ne gizliyor?'

SONRAKİ HABER

AA'dan 31 Mart seçimleri açıklaması: AA veri aktaran bir medya kuruluşudur

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa