02 Haziran 2015 15:08

İZENERJİ’de grev öncesi son uyarı

Paylaş

Toplu sözleşmeleri tıkanan İZENERJİ işçileri grev kararı öncesi yaptıkları yarım günlük iş bırakma eylemiyle İzmir Büyükşehir Belediyesini son kez uyardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İZENERJİ’de örgütlü Genel İş İzmir 2 No’lu Şube arasında toplusözleşme görüşmelerinde Büyükşehir Belediyesinin yüzde 8 zam teklif etmesi üzerine sonuca varılamamıştı. Arabulucu sürecinden de olumlu bir görüşme çıkmadı. Yakın zamanda Büyükşehir Belediyesi binasına ve işyerlerine grev kararının asılması bekleniyor.

Toplusözleşmeyi masada bitirmek isteyen sendika grev kararı öncesi bir kez daha yarım gün iş bıraktı. Öğle arasıyla birlikte Konak Pier önünde bir araya gelen binlerce işçi İzmir Büyükşehir Belediyesinin önüne yürüdü. ‘Sadaka değil toplusözleşme’ pankartı açan işçiler adına konuşan Şube Başkanı Taner Şanlı, temel ihtiyaçlara gelen zamlar, artan kiralar ve banka borçlarından dolayı mevcut ücretlerle yaşayabilme koşullarının zorlaştığını dile getirdi.
Aziz Kocaoğlu’ya da seslenen Şanlı “Gelin bu toplu sözleşmeyi masada bitirelim. Aksi takdirde biz İZENERJİ işçileri olarak haklarımızı almak için başta grev olmak üzere her türlü mücadeleye hazırız ve kararlıyız” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

LGBTİ genç evinde ölü bulundu

SONRAKİ HABER

Burdur'da çocuğa cinsel istismar iddiası üzerine 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa