31 Mayıs 2015 01:23

Adalet ve özgürlük isteyenler parklarda, meydanlarda buluşuyor

Taksim Dayanışması, Gezi Direnişinin yıl dönümünde, kendisini 'Gezici' addeden, adalet ve özgürlük talebiyle sokağa çıkmış herkesi meydanlara, parklarda buluşmaya çağırdı.

Paylaş

Taksim Dayanışması, Gezi Direnişinin yıl dönümünde, kendisini 'Gezici' addeden, adalet ve özgürlük talebiyle sokağa çıkmış herkesi meydanlara, parklarda buluşmaya çağırdı.

İstanbul’da program, bugün Taksim’de, saat 13.00’de Karanfilli Anma Etkinliği ile başlayacak.

Park etkinliklerinin başlama saati ise 15.00. Her iki yakada, Abbasağa ve Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilecek etkinliklerde kent ve doğa, hukuk, çocuk vb. atölyelerin gerçekleştirilecek, birçok başlık altında forumlar organize edilecek. Hakan Vreskala, Marsis, Redd ve Tahribatı İsyan gibi grupların sahne alması bekleniyor.

GEZİ KORKUSUNDAN BÜTÜN YOLLARI KAPATTILAR

ANKARA’NIN DÖRT BİR YANINDA

31 Mayıs günü Ankara’nın dört bir yanında Ankaralılar sokağa çıkacak: Batıkent Halkı 20.00’da Boyalı Merdivenler’de toplanacak. Dikmen Halkevi saat 19.00’da Ahmed Arif Parkı’nda buluşacak. Mamak Halkevleri 19.30’da Ethem Sarısülük Kütüphanesi’ne çağırıyor.

Keçiören Halkevi 14.00’da Yunus Emre Direniş Parkı’nda buluşacak. İlker Halkevi 19.30’da İnönü Parkı’nda buluşacak. Seyran Umut Halkevi 20.00’da Özgürlük Parkı’nda buluşacak.

1 Haziran’da Ethem’in vurulduğu yere 17.37’de karanfil bırakılacak. 18.00’da ise aynı yerde basın açıklaması düzenlenecek

İZMİR GÜNDOĞDU MEYDANI’NDA  

31 Mayıs İzmir Halk Forumları’nın Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde etkinlikleri olacak.

1 Haziran’da saat 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılarak Gündoğdu Meydanı’na yürünecek.

Gündoğdu Meydanı’nda Bandista konseri yapılacak.

İL İL ETKİNLİKLER

Eskişehir:  Saat 17.00’da Ali İsmail Korkmaz Parkı’nda (Eski Eti Park) toplanarak Espark AVM önüne yürünecek. Espark önünde serbest kürsü kurulacak.
Bursa: 18.30 Setbaşı’nda toplanılarak Heykel Meydanı’na yürüyüş yapılacak. Ayrıca Heykel’de Praksis konseri düzenlenecek. İnegöl’de Belediye Kültür Sarayı’nda  saat 16.00’da Grup Berfin konseri ile Metin Lokumcu ve Haziran İsyanı’nda hayatını kaybedenler anılacak.
Mersin: 18.30’da Forum AVM’den Barış Meydanı’na yürünecek.
Tarsus: saat 17.00’da Tarsus Kültür Merkezi’nde Musalla Müzik Topluluğu müzik dinletisiyle Haziran İsyanı’nda hayatını kaybedenler anılacak. Saat 19.00’da Halk Eğitim Merkezi önünde toplanılarak Yarenlik Meydanı’ndaki saat kulesine yürünecek.
Çanakkale: 19.00’da Golf çay bahçesinde toplanılacak.
Antalya: Aydın Kanza Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yürünecek.
Edirne: 19.30’da Zübeyde Hanım Parkı’nda gezide çekilmiş fotoğraflardan oluşan sergi açılacak. Daha sonra sinevizyon gösterimi ve müzik dinletisi gerçekleştirilecek.
Kocaeli: 18.00 da Merkez Bankası önünden Cumhuriyet Parkı’na yürüyüş yapılacak.
Sinop: Uğur Mumcu Meydanı’nda 18.00’da toplanılacak. Gerze’de Cumhuriyet Meydanı’nda saat 18.00’da toplanılacak.
Artvin Hopa:  Metin Lokumcu için Hopa Belediye Parkı 14.00’da toplanılacak.
Zonguldak: 1 Haziran, saat 17. 30’da Madenci anıtında toplanıldıktan sonra İsmet İnönü Parkı’na yürünecek. Müzik dinletisinin ardından serbest kürsü kurulacak.
Samsun: 1 Haziran saat 18.00 da eğitim sen önünden vergi dairesi önüne. (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Gezi'nin 2. yıl dönümünde tablo: Şiddet var ceza yok

SONRAKİ HABER

Hakkari'de eylem ve etkinliklere bir ay yasak getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa