29 Mayıs 2015 19:15

CMS'de istifalar Pınarbaşı'na da sıçradı

Paylaş

CMS'nin Çiğli'deki fabrikasından sonra Pınarbaşı'ndaki fabrikasında da işçiler sendikadan istifa etmeye başladı. İşçiler PTT Şubesi'ne yürüyerek istifa için e-devlet şifrelerini aldı.

Türk Metal'den istifalar fabrika fabrika yayılıyor. Bursa'da başlayan metal direnişi İzmir'de Türk Metal'den istifalarla devam ediyor. CMS Jant'ın Çğli Organize'de bulunan fabrikasından sonra Pınarbaşı havzasında yer alan fabrikasındaki işçiler de Türk Metal'in tutumundan kaynaklı sendikadan istifa etmeye başladıklarını yaptıkları açıklama ile duyurdular. 

'ÇİĞLİ'NİN TALEPLERİ BİZİM DE TALEBİMİZ'

Vardiya değişimiyle birlikte fabrika girişinde toplanan işçiler, Türk Metal'in haklarını savunmadıklarını dile getirerek, artık işyerlerinde Türk Metal'i istemediklerini vurguladılar. İşverene de seslenen işçiler Çiğli CMS işçileriyle aynı taleplerinin olduğunu ve bu taleplerinin bir an önce yerine getirilmesini istedi.  Pınarbaşı CMS işçileri de taleplerinin karşılanmaması durumunda iş bırakacaklarını söylediler. 

İŞÇİLER PTT'YE YÜRÜDÜ

Açıklamanın ardından çok sayıda işçi 'Satılık Sendika İstemiyoruz', 'İşçiye Uzanan Eller Kırılsın', 'Türk Metal Şaşırma, Sabrımızı Taşırma' ve 'Direne Direne Kazanacağız' sloganlarıyla PTT Şubesine e-devlet şifrelerini almak için yürüdüler. Daha sonra işçiler sendikadan istifa etmeye başladı.  Bu arada işçilerin yürüyüşe katılmasına engel olmak için ustabaşlarının kapıları tutmaya çalıştığı görüldü. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Hastanede silahlı saldırıya uğrayan doktor kurtarılamadı

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu'dan TRT'ye "sansür" tepkisi: Adil olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa