29 Mayıs 2015 17:42

Açık olan tesis bir kez daha açıldı

Urfa Ceylanpınar'da 4 yıl önce yapılarak hizmete giren Beyazkule İşletmesi Mısır Kurutma Tesisleri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da telekonferans yöntemiyle katıldığı tören ile bugün bir kez daha açıldı.

Paylaş

Seçim çalışmalarını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katıldığı toplu açılışlarla sürdüren AKP, bugün Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde de bir dizi açılış yaptı. AKP Urfa Milletvekili Abdulkerim Gök'ün isminin verildiği Konferans Salonu ile Bakan Faruk Çelik'in adının verildiği park açılışlarının ardından Beyazkule işletmesi Mısır Kurutma Tesisleri'nin açılışı yapıldı.

Urfa Valisi İzzettin Küçük, AKP milletvekilleri, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla ve TİGEM işletmesi bünyesinde çalışan personelin katıldığı açılışa, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da telekonferans yöntemiyle katıldı. 

Açılış törenin konuşlan Vali İzzettin Küçük, Erdoğan'a hitaben yaptığı konuşmasında "367 milyon TL'lik tesisinin açılışını yapıyoruz. Bize gösterdiğiniz 2023 hedefinde, Şanlıurfa ilçeleriyle beraber güçlü bir şekilde yerini almıştır" ifadelerini kullandı.

Ancak, açılışı yapılarak hizmete sokulan Beyazkule işletmesi Mısır Kurutma Tesisleri'nin yapımının 4 yıl önce bittiği ve bu süre zarfında tesisin fiili olarak çalıştığı öğrenildi. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

TTB'nin Şakran Cezaevi raporu: Taciz, tecavüz, şiddet rutinleşmiş durumda

SONRAKİ HABER

Soma'da maden işçileri tazminat hakkını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa