28 Mayıs 2015 11:38

Çalışmıyor diye eleştirilen AKP'li belediye seçim öncesi parke taşı döşedi

Yerel seçimlerde tartışmalı bir şekilde AKP'nin kazandığı Ahlat'ta, o günden bu yana hiçbir çalışma yapmaması nedeniyle tepkilerin odağı olan belediye, seçim arifesinde kimi sokak aralarına yaptığı yama parke taşları ile seçim yatırımı yapmaya başladı.

Paylaş

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yukarı ve aşağı çarşı olarak ikiye ayrılan ve iddialara göre Kürtlerin yoğunlukta bulunduğu çarşıda hiçbir hizmet yapmayan AKP'li belediye, seçim arifesinde kimi sokak aralarına parke taşı döşemeye ve yol asfaltlamaya başladı. Özellikle HDP seçim bürolarının bulunduğu yerlerde parke taşı çalışması yapan AKP'li belediyeye halk tepkili. 

'SAMİMİ DEĞİLLER'

HDP seçim bürosunun önünde AKP'nin parke taşı döşeme çalışmasını manidar bulan Mehmet Ural adlı yurttaş, "Şimdiye kadar buraya bir hizmet yapmadılar. Bu yolların hepsi bozuk ama nedir gelip birkaç ara sokakta bu çalışmayı yaparak halkın gözünü boyamaya çalışıyorlar. Seçime sayılı günler kala HDP'nin çalışmalarına engel olmaya çalışıyorlar. Büromuzun önünü toz toprak içinde bıraktılar. Bunların yaptığı sadece seçim yatırımıdır. Samimi değiller" diye konuştu. 

Zahit Özdemirli adlı yurttaş ise AKP belediyesinin yapmaya çalıştığı şeyin görsellik ile kendini var etmeye çalışmak olduğunu dile getirdi. Özdemirli, "AKP belediyesi burada kendine yaşam bulmaya çalışıyor. Ancak Kürdistan'da artık AKP'nin tabelasının ötesinde hiç bir şey kalmamıştır. Yerel anlamda da yapabileceği hiçbir hizmet kalmamıştır. Çünkü bir hafta önce burası çukurdu. Ahlat'ın her tarafı öyledir. Bize reva görülen budur her zaman" diye konuştu. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

AKP'li İlçe Başkanı'nın talimatı ile İŞ-KUR'a işçi alımı mı yapıldı?

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa